niedziela, 30 sierpnia 2020 05:51

Proszowice. Koronawirus w kościele. Co z Pierwszą Komunią?

Autor Marzena Gitler
Proszowice. Koronawirus w kościele. Co z Pierwszą Komunią?

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u wikarego parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Proszowicach. W niedzielę 5 września ma się tam odbyć Pierwsza Komunia.

Zakażony ksiądz przebywa odizolowany w wikariacie. Pozostali duchowni i proboszcz, ks. Jan Zwierzchowski są na kwarantannie. Duszasterz poinformował o sytuacji na stronie internetowej parafii.

"Drodzy Parafianie, Szanowni Państwo,

raz jeszcze pragnę poinformować, że z powodu zakażenia jednego z księży wirusem Sars CoV-2, duszpasterze parafii Proszowice zostali poddani kwarantannie. Inspekcja sanitarna podaje do wiadomości, iż osoba zakażona jest bezobjawowa. Dlatego też ryzyko transferu wirusa w relacji ksiądz – wierny, przy zastosowaniu wymaganych środków ochrony osobistej, w trakcie nabożeństwa jest minimalne. Wikariat – jako miejsce przebywania zakażonego – jest pod ścisłą kwarantanną. Zakażony nie może go opuścić, ani nikt nie może wejść na jego teren w celu kontaktu z chorym. Świątynia została wyczyszczona i zdezynfekowana.

Kancelaria parafialna funkcjonuje tylko telefonicznie w godzinach jej urzędowania, tzn. od 8.00 – 9.00 i od 16.00 – 18.00 we wtorki, środy i czwartki. Tel. 516-296-309.

W związku z powyższym:

  1. Msze św. zarówno rano jak i po południu będą sprawowane przez księży spoza parafii.
  2. Spowiedź 15 min. przed Mszą św. – spowiadają księża spoza parafii.
  3. Msze św. w niedzielę według stałego porządku – odprawiają księża spoza parafii.
  4. I Komunia św. 05 września bez zmian – poprowadzi ją ks. Karol Zegan z Kielc. Spowiedź przed I Komunią w piątek o godz. 16.00 (spowiadają księża spoza parafii).
  5. Śluby oraz chrzty bez zmian. Rodziców prosimy o kontakt z kancelarią.

Z modlitwą i prośbą o modlitwę

Ks. Jan Zwierzchowski, proboszcz"

foto: By Sebastian Rózga - praca włsna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3067685

koronawirus najnowsze informacje

Proszowice - najnowsze informacje

Rozrywka