poniedziałek, 11 lipca 2022 12:29

Przyjechał zrobić zakupy po alkoholu. Zatrzymał go policjant po służbie

Autor Patryk Trzaska
Przyjechał zrobić zakupy po alkoholu. Zatrzymał go policjant po służbie

Policjantem jest się cały czas, nie tylko na służbie. Te słowa to potwierdzenie postawy wielickiego policjanta. Funkcjonariusz zatrzymał po służbie mężczyznę, który przyjechał po alkoholu zrobić zakupy w jednym z wielickich sklepów.

Do zdarzenia doszło w piątek (08 lipca) około godziny 15:40. 37-latek przyjechał samochodem do jednego ze sklepów wielkopowierzchniowych w Wieliczce. Policjant, który był nieopodal marketu, zauważył, że mężczyzna, który chwilę wcześniej wjechał na teren parkingu i udał się do sklepu, najprawdopodobniej jest pod wpływem alkoholu.

Kiedy 37- latek wyszedł ze sklepu  i udał się do swojego pojazdu, od razu podbiegł do niego funkcjonariusz. Policjant wyczuł od kierującego woń alkoholu. Szybko wyciągnął kluczyki ze stacyjki i wezwał na miejsce patrol funkcjonariuszy ruchu drogowego.

Przybyli na miejsce kontrolerzy ruchu drogowego przebadali mężczyznę alkomatem na zawartość alkoholu, który wskazał 1 promil. Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem, gdzie za ten czyn grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

inf./fot. - Małopolska Policja

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje