piątek, 24 czerwca 2022 05:43

Ptaszkowa dołączyła do miast, w których zapłonął ogień olimpijski!

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Ptaszkowa dołączyła do miast, w których zapłonął ogień olimpijski!

W czwartek (23 czerwca) w Ptaszkowej odbył się Dzień Olimpijski. Święto zostało ustanowione w rocznicę powołania Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i pierwszych nowożytnych Igrzysk Olimpijskich.

Uroczystość odbywa się tego samego dnia (23 czerwca) w każdym kraju. W tym roku na gospodarza olimpiady została wybrana Ptaszkowa.

W imprezie wzięły udział dzieci m.in. z przedszkoli i szkół podstawowych gminy Grybów. Nie zabrakło też polskich olimpijczyków, którzy na przestrzeni lat zdobywali medale dla naszego kraju. Jak przystało na olimpiadę, nie tylko

zapalono znicz olimpijski, ale i wciągnięto na maszt olimpijską flagę. A wszystko to odbyło się na terenach należących do Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej.

Powiat nowosądecki reprezentował wicestarosta Antoni Koszyk, a wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. radni wojewódzcy: Marta Mordarska, Jadwiga Wójtowicz i Stanisław Pasoń; radni  powiatowi: Anna Radzik i Wiktor Obrzut, gospodarz gminy Grybów Jacek Migacz, burmistrz Grybowa Paweł Fydy i wójt Rytra Jan Kotarba.

Inf. i foto: SPNS

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje