środa, 5 października 2022 10:15

Ratowali kierowcę quada, traktorzystę i grzybiarza

Autor Patryk Trzaska
Ratowali kierowcę quada, traktorzystę i grzybiarza

Strażacy z Polanki wywalczyli złoty medal na XIII Powiatowych Manewrach w Ratownictwie Medycznym OSP. Konkurencje z którymi przyszło mierzyć się strażakom, odzwierciedlały codzienne sytuacje z jakimi ma się do czynienia pracując w tym zawodzie.

13 drużyn, które wystartowały w zawodach, zmierzyło się z czteroma zadaniami z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. W skład każdej drużyny wchodziła czwórka strażaków. Zadania obejmowały sytuacje, z którymi stykają się na co dzień podczas swojej służby.

Strażacy pomagali przy wypadku quada, w którym poszkodowany został kierowca, udzielali pomocy rannemu traktorzyści, przygniecionemu przez ciągnik rolniczy. Kolejne zadanie dotyczyło pomocy pilarzowi, który złamał nogę podczas prac w lesie. Na koniec musieli pomóc grzybiarzowi, u którego wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.

W manewrach udział wzięło 13 drużyn: OSP GPR Myślenice, OSP Polanka, OSP Tokarnia, OSP Myślenice Śródmieście, OSP Biertowice, OSP Biertowice, OSP Głogoczów, OSP Tenczyn, OSP Kornatka, OSP Lubień, OSP Jawornik, OSP Pcim, OSP Glichów i OSP Myślenice Dolne Przedmieście.

Najlepiej z wszystkich drużyn poradziły sobie: OSP Polanka, OSP GPR Myślenice i OSP Pcim.
Myślenice - najnowsze informacje