czwartek, 15 kwietnia 2021 09:12

Redukcja kosztów przy zwiększonej precyzji

Autor Artykuł sponsorowany
Redukcja kosztów przy zwiększonej precyzji

Przetwornik tensometryczny to urządzenie, które jest wykorzystywane m.in. w branży związanej z rozlewaniem mleka kokosowego w Chinach. Dzięki cyfrowym przetwornikom wagi, cały proces przebiega niezwykle precyzyjnie. To z kolei przekłada się również na ogromne oszczędności, które można liczyć nawet w milionach euro rocznie. Jakie korzyści wynikają jeszcze z wykorzystania tego typu przetworników?

Przetwornik tensometryczny - precyzyjne sterowanie i redukcja kosztów

Możliwość dokładniejszego sterowania wielkością nalewania bezpośrednio przekłada się na zmniejszenie ilości strat, czyli marginesu bezpieczeństwa gwarantującego osiągnięcie wielkości napełnienia, która jest umieszczona na opakowaniu. Jest to niezwykle ważna kwestia, zwłaszcza dla chińskiego przemysłu spożywczego, który od wielu lat jest w silnej fazie wzrostu. Wynika to także z rosnących wymagań lokalnego rynku oraz opanowaniu nowych możliwości eksportu. Co więcej, kwestią wydajnego i niezawodnego nalewania i pakowania żywnością są zainteresowani zarówno klienci, jak i producenci maszyn.

Cyfrowa technologia ważenia - efekty wykorzystania

Jakie są faktyczne rezultaty wykorzystania przetwornika tensometrycznego w branży związanej z produkcją mleka? Na przykładzie chińskiej firmy Shanghai Dairy Milk, która wdrożyła cyfrową technologię ważenia, udało się zaoszczędzić kilka gramów mleka kokosowego w przypadku każdej butelki. Ta ilość była zaliczana zwykle jako margines bezpieczeństwa czyli nadwyżka. Wynikało to z niedokładności technologii pomiarowej, która była stosowana we wcześniejszym okresie. Oszczędności rzędu kilku gramów stają się spektakularne, biorąc pod uwagę fakt, że w ciągu jednego dnia napełnionych zostaje ponad 100 000 butelek. W ten sposób chińska firma oszczędza kilka milionów euro rocznie.

Warto zaznaczyć, że zaoszczędzona kwota przekłada się na korzyści zarówno dla producenta maszyn, jak i klienta końcowego. Dostawcą maszyny była firma Best Crown Machinery, która dzięki inteligentnemu podejściu do wyboru konsumentów zyskała znaczną przewagę na rynku maszyn pakujących.

Przetwornik tensometryczny jest niezawodnym komponentem, który wyróżnia się także łatwością instalacji w maszynach. Dokładne działanie i szeroki zakres funkcji sprawiają, że butelkowanie oraz pakowanie produktów spożywczych przebiega bardzo skutecznie. To zupełnie nowa jakość na polu tensometrycznej technologii ważenia. Połączenie atrakcyjnej ceny, dokładności i nowoczesnych funkcji filtracji sprawia, że zarówno producent maszyn, jak i klienci mogą liczyć na poprawę wydajności i sporą oszczędność kosztów.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje