wtorek, 21 maja 2024 10:35

Rodzice uczniów spotkali się z policjantką. "Tylko taka postawa daje im poczucie wsparcia"

Autor Katarzyna Jamróz
Rodzice uczniów spotkali się z policjantką. "Tylko taka postawa daje im poczucie wsparcia"

Funkcjonariusze z brzeskiej komendy przez cały rok szkolny, w ramach wywiadówek, spotykają się z rodzicami uczniów. Tym razem spotkanie odbyło się w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Brzesku. Jego głównym celem było uświadomienie rodziców, jakie zagrożenia niosą dla ich dzieci substancje psychoaktywne.

W czwartek (16 maja) funkcjonariuszka z brzeskiej komendy przeprowadziła spotkanie edukacyjno-profilaktyczne z rodzicami uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Brzesku. Policjantka omówiła dokładnie, jakie zagrożenia dla młodzieży niosą ze sobą substancje psychoaktywne. Ponadto zaprezentowała rodzicom walizkę edukacyjną zawierającą atrapy środków odurzających oraz przedmioty służące do ich przechowywania, zażywania.

Uwaga i rozmowa to podstawa

Zaprezentowanie opiekunom substancji przypominających narkotyki oraz przedmiotów służących do ich zażywania powinna wzmóc ich czujność. W trakcie spotkania rodzice dowiedzieli się jakie konsekwencje prawne czekają na nieletnich w przypadku zażywania lub posiadania substancji zabronionych. Funkcjonariuszka uświadomiła rodzicom i opiekunom, jak ważne jest poświęcanie uwagi swoim dzieciom oraz rozmawianie o problemach z którymi się w danej chwili zmagają. – Tylko taka postawa daje im poczucie wsparcia i zrozumienia, a to może ustrzec je przed niebezpiecznym „eksperymentowaniem” z narkotykami i dopalaczami – przypomina policja.

Fot. Ilustracyjne/Unsplash

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje

Rozrywka