poniedziałek, 10 stycznia 2022 17:54

Wadowicki bus z nowym rozkładem jazdy

Autor Głos 24
Wadowicki bus z nowym rozkładem jazdy

Wraz z nowym rokiem, uruchomiona została nowa, piąta linia wadowickiego busa! Dzięki dofinansowaniu w wysokości 812 tysięcy złotych z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego Gmina Wadowice rozszerza trasę gminnych przewozów autobusowych. Od 1 stycznia wadowicki bus jeździ do Wysokiej i Stanisławia Górnego! Ale to nie jedyne zmiany. Zobaczcie nowe rozkłady jazdy.

Na linii U1 pojawiły się nowe przystanki przy blokach obok Parku Miejskiego (ul. Karmelicka) oraz przy Carrefourze na ul. Lwowskiej. Na linii U3 o wiele skrócił się czas dojazdu do Jaroszowic, bo wypadły z niej przystanki na Zaskawiu, w Rokowie i Babicy, które pojawiły się z kolei w nowoutworzonej linii U5, z Wysoką i Stanisławiem Górnym. Wszystkie linie rozpoczynają i kończą swoją trasę na Dworcu Autobusowym w Wadowicach. Dokładne rozkłady jazdy dostępne są stronie.

– Jeszcze trzy lata temu w gminie Wadowice funkcjonowała jedna nieodpłatna linia w 100% finansowana z naszych podatków bez żadnej dotacji Teraz mamy już 5 linii, na które w ciągu trzech lat pozyskaliśmy łącznie ponad 1,6 mln zł dofinansowania. A to nie jest jeszcze nasze ostatnie słowo

– zapowiada burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński.

Inf. i foto: UM Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje