czwartek, 1 lipca 2021 10:08

Od 1 lipca rusza jedyny otwarty basen w Krakowie. Duży spór o ceny biletów

Autor Norbert Kwiatkowski
Od 1 lipca rusza jedyny otwarty basen w Krakowie. Duży spór o ceny biletów

Od 1 lipca br. rusza jedyny otwarty basen „Wandzianka" przy ulicy Bulwarowej w Krakowie.

Inauguracja pływalni nastąpiła 1 lipca o godzinie 10. Basen będzie czynny co najmniej do końca sierpnia, przez osiem godzin dziennie (10-18). Oczywiście, na czas opadów, burz lub dni z niską jak na lato temperaturą będzie zamykany.

Pod postem na oficjalnym profilu facebookowym organizatorów zdarzenia pojawiło się dużo komentarzy odnośnie cen biletów za wstęp. Wiele osób zarzuca zbyt wysokie ceny biletów za wstęp na teren "Wandzianki", inni z kolei odpowiadają im, że nie ma przymusu wstępu na pływalnię, a w mieście działa wiele otwartych darmowych kąpielisk m.in. na Bagrach.

A jak to wygląda w praktyce?

Jeżeli zdecydujemy się na wejście między godziną 10 a 15, bilet normalny będzie nas kosztował 20 zł, a ulgowy 15 zł. Wejście po 15, czyli na maksymalnie trzy godziny to koszt 15 lub 9 zł. Dzieci do czterech lat nie płacą, jest też oferta dla rodzin. Ośrodek akceptuje karty Multisport.

Warto dodać, że w ubiegłych latach dostępny był jeszcze otwarty basen Clepardii na Prądniku Białym, jednak został zamknięty z powodu złego stanu technicznego.

Basen „Wandzianka" w Krakowie. Mapa: OpenStreetMap

W okolice basenu można dojechać autobusami MPK linii: 163, 174, 193 i 501 (przystanek Bulwarowa) lub tramwajem: 4, 21, 22 (Przystanek Struga).

Basen „Wandzianka" w Krakowie. Mapa: OpenStreetMap

Źródło oraz foto: Basen "Wandzianka"

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka