wtorek, 11 maja 2021 09:00

Rusza wielki projekt Netflixa w Krakowie. Potrzebna będzie ogromna liczba statystów

Autor Norbert Kwiatkowski
Rusza wielki projekt Netflixa w Krakowie. Potrzebna będzie ogromna liczba statystów

Już w czerwcu rusza duży projekt niezwykle popularnej platformy Netflix na terenie Krakowa. Obecnie trwają castingi oraz poszukiwanie ogromnej liczby statystów niezbędnych do realizacji produkcji.

–  Przez 2 miesiące zdjęć będziemy potrzebowali ogromnej liczby statystów, epizodystów, jak i aktorów zawodowych, więc jeśli jesteście pasjonatami branży, chcecie przeżyć pierwszą przygodę na planie filmowym, albo po prostu potraktować to jako pracę dorywczą. Zapraszamy do zgłaszania się – poinformowało w swoim komunikacie studio ABM.

Zdjęcia do tego niezwykle tajemniczego projektu będą trwać około dwóch miesięcy.

W międzynarodowej produkcji wezmą udział nie tylko zawodowi aktorzy, ale epizodyści i statyści. Szukane są osoby w dowolnym wieku, ale z naciskiem na te powyżej 50 lat.

Dla wszystkich osób, które przejdą początkową selekcję czeka duża niespodzianka. Statyści będą mogli spędzić jeden dzień na planie realizacyjnym lub kontynuować filmową przygodę w dalszej części zdjęć – już nad polskim morzem.

Zupełnie nowy projekt!

Castingu nie należy mylić z inną zupełnie produkcją, która już się zakończyła, a casting do niej prowadziła inna agencja. Zakończona produkcja, o której wcześniej informowały portale Serialowa czy Wprost, według wstępnych spekulacji, ma nosić tytuł "Axis Mundi". Ma to być 8-odcinkowy serial fantasy w reżyserii Kasi Adamik i Olgi Chajdas, którego akcja dzieje się w Krakowie. Autorkami scenariusza są Magdalena Lankosz, Anna Sieńska, Gaja Grzegorzewska. Główna bohaterka to studentka medycyny - Alex, która poznaje tajemniczego profesora i jego elitarną grupę uczniów. Ku swojemu zdumieniu odkrywa, że pod przykrywką badań naukowych, grupa zajmuje się zupełnie czymś innym. Alex zostaje wplątana w intrygę, która konfrontuje ją ze światem słowiańskich wierzeń, pradawnych potworów i żądnych krwi bóstw.

"Axis Mundi" to historia oparta na mitologii słowiańskiej i legendach dawnego Krakowa, a także na tym, co owe legendy i mity przemilczały. To także uniwersalna opowieść o dorastającej kobiecie, która musi określić swoją tożsamość i odnaleźć to, co jest jej wewnętrzną życiową siłą.

Premiera zaplanowana jest w pierwszej połowie 2022 roku.

Info: Netflix  Foto: zdjęcie poglądowe/unsplash

Kraków

Kraków - najnowsze informacje