piątek, 24 lutego 2023 16:07

Ty też możesz wygrać! Ruszają kwalifikacje Przeglądu Artystycznego Młodzieży CK-art

Autor Marzena Gitler
Ty też możesz wygrać! Ruszają kwalifikacje Przeglądu Artystycznego Młodzieży CK-art

Ruszają kwalifikacje Przeglądu Artystycznego Młodzieży CK-art, w którym można zaprezentować swój talent w kategoriach literatura, fotografia, plastyka, taniec, teatr i muzyka. W poprzednich edycjach wzięło w nich udział nawet 600 uczestników.

Organizowany po raz czternasty przez Centrum Kultury w Gdowie doroczny Przegląd Artystyczny Młodzieży CK-art to okazja, aby pokazać swoją pasję i talent. - Corocznie w festiwalu uczestniczy prawie 600 młodych osób reprezentujących ponad 30 placówek oświatowych i kulturalnych z terenu 7 powiatów: wielickiego, krakowskiego, bocheńskiego, nowotarskiego, myślenickiego, nowosądeckiego i limanowskiego - mówi Wioleta Chmiela, dyrektor CK w Gdowie. - Podobnie jak w latach ubiegłych, celem XIV edycji CK-artu jest pobudzenie wrażliwości i aktywności artystycznej młodzieży z terenu powiatu wielickiego i powiatów ościennych, prezentacja i popularyzacja jej dorobku artystycznego oraz inspirowanie młodych ludzi do poszukiwań form twórczej wypowiedzi. Niesłabnące zainteresowanie taką formą edukacji artystycznej, jaką jest od lat nasz festiwal, daje podstawy do stwierdzenia, iż CK-art jest wydarzeniem wpisującym się w oczekiwania uzdolnionej artystycznie młodzieży - dodaje.

Kwalifikacje w kategoriach taniec, muzyka oraz teatr odbędą się w formie online (zgłoszenia do 17 marca 2023 r.), natomiast w pozostałych kategoriach w wersji tradycyjnej (zgłoszenia w kategoriach: literatura, fotografia, plastyka do 15 marca 2023 r.).

Prace zgłoszone w kategorii literatura, plastyka i fotografia zostaną ocenione przez jury, które wytypuje laureatów. Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane podczas Przeglądu Artystycznego Młodzieży CK-art w formie wystawy oraz ujęte w prezentacji multimedialnej w Centrum Kultury w Gdowie.

Tam też odbędzie się uroczyste rozdanie nagród oraz wernisaż prac plastycznych i fotograficznych połączony z prezentacją nagrodzonych prac literackich oraz spektakli teatralnych zaplanowany na 24 marca. Z kolei uroczyste rozdanie nagród w kategorii taniec i muzyka odbędzie się 27 marca.

Na laureatów przeglądu czekają unikatowe statuetki oraz możliwość zaprezentowania się podczas wydarzeń artystycznych organizowanych przez Centrum Kultury w Gdowie. Szkoła, z której najwięcej uczniów weźmie udział w przeglądzie otrzyma Złotą Statuetkę CK-art.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Gdów, Zbigniew Wojas.

fot. CK Gdów

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka