piątek, 13 maja 2022 13:25

Rutynowo sprawdzali trzeźwość na drogach. Nieprawdopodobne, ile promili miał rekordzista!

Autor Mirosław Haładyj
Rutynowo sprawdzali trzeźwość na drogach. Nieprawdopodobne, ile promili miał rekordzista!

W poniedziałek od wczesnych godzin rannych na drogach powiatu suskiego policjanci prowadzili działania „Trzeźwość”. W czasie akcji sprawdzono stan trzeźwości prawie 500 kierujących. Wśród nich, trzech było nietrzeźwych, w tym jeden, którego badanie wykazało prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

W poniedziałek (9 maja) policjanci przeprowadzili akcję „trzeźwość”. W tym czasie zarówno w Suchej Beskidzkiej, jak i całym powiecie sprawdzili stan trzeźwości prawie 500 kierujących. Wśród nich, trzech kierowców było nietrzeźwych, a jeden wykazał się kompletnym brakiem odpowiedzialności. Po godz. 7:00 w Bystrej Podhalańskiej mundurowi zatrzymali do kontroli 48-letniego mieszkańca powiatu suskiego który „kierował” samochodem m-ki Audi. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało prawie trzy promile alkoholu w organizmie. Kierowca tłumaczył się, że wypił tylko trzy piwa. Za swoje zachowanie policjanci zatrzymali jego prawo jazdy i teraz będzie tłumaczył się ale już przed sądem.

Dwie godziny później policjanci z suskiej drogówki zatrzymali 45-latka, który kierował samochodem osobowym marki Suzuki. Jego badanie alkomatem wykazało w organizmie ponad pół promila alkoholu. Podobny wynik badania stanu trzeźwości miał 21-letni mieszkaniec powiatu suskiego, który po godzinie 19:30 kierował volkswagenem w miejscowości Białka. W obu przypadkach kontrola została zakończona zatrzymanie nietrzeźwym kierowcom ich prawa jazdy.  

– Przypominamy, że za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów orzekany na okres od 3 do 15 lat oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5000 zł do 60 000 złotych

– przypominają policjanci.

Inf. i foto: KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje