środa, 9 sierpnia 2023 13:39

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg - kolejne wsparcie dla powiatu wielickiego [WIDEO]

Autor Małgorzata Gietner-Woszczyna
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg - kolejne wsparcie dla powiatu wielickiego [WIDEO]

W poniedziałek, 7 sierpnia w Starostwie Powiatowym w Wieliczce pierwszy wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz podpisał z samorządowcami z powiatu wielickiego umowy na dofinansowanie nakładek asfaltowych na drogi w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W spotkaniu wzięła udział poseł na Sejm RP Urszula Rusecka.

- W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, środki przekazywane są na zasadach konkursowych, głównie na dofinansowanie budowy, przebudowy i remontu dróg powiatowych i gminnych. Jest to ogromne rządowe wsparcie dla jednostek samorządu terytorialnego w całej Polsce - mówi poseł Urszula Rusecka.

Dzięki rządowym środkom w wysokości ponad 10 mln złotych wyremontowane zostaną drogi powiatowe oraz gminne.

- Podpisane dziś umowy dotyczą zarówno zadań jednorocznych, jak i wieloletnich. To sześć inwestycji, które znacznie poprawi bezpieczeństwo i wpłynie na rozwój regionu. Większość z tych inwestycji jest długo wyczekiwana przez mieszkańców powiatu – mówi starosta wielicki Adam Kociołek.

- Tym razem otrzymane dofinansowanie przeznaczymy na realizację dwóch zadań w miejscowości Niegowić i Raciborsko. Są to drogi o wzmożonej eksploatacji, a ich wyremontowanie zwiększy komfort i bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego - dodaje Tomasz Broniowski z Zarządu Powiatu Wielickiego.

W spotkaniu w wielickim Starostwie Powiatowym wzięli udział przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Infrastruktury Piotr Wajda, sekretarz powiatu Rafał Ślęczka, skarbnik powiatu Joanna Kwaśnica oraz przedstawiciele gmin z powiatu wielickiego, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka Piotr Krupa, wójt Kłaja, Zbigniew Strączek oraz wójt Gdowa, Zbigniew Wojas.

Dzięki dofinansowaniu zrealizowanych zostanie 6 zadań w powiecie wielickim (4 zadania gminne i 2 powiatowe). Na ten cel trafi tu w sumie 2,3 mln zł, co pozwoli na wymianę nawierzchni na odcinku (w sumie) 4-kilometrowej długości.

Zadania jakie zostaną zrealizowane w ramach otrzymanego dofinansowania:

Powiat Wielicki:

  • droga powiatowa 2017K w km od 5+380,00 do km 6+440,00 w miejscowości Niegowić
  • droga powiatowa 2026K w km od 6+300,00 do km 6+700.00 w miejscowości Raciborsko

Gmina Wieliczka:

  • droga gminna 560974K w km od 0+000,00 do km 0+680,00 w miejscowości Mietniów, Pawlikowice, Gmina Wieliczka

Gmina Gdów

  • droga gminna 560101K w km od 2-i-282,00 do km 3+242,00 w miejscowości Winiary, Gmina Gdów

Gmina Kłaj

  • droga gminna nr 560252K w km 0+000 do km 0+898 w miejscowości Targowisko, Gmina Kłaj
  • droga gminna nr 560248K w km od 0+167 do km 0+290 w miejscowości Kłaj, Gmina Kłaj

Artykuł sponsorowany

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka