środa, 16 lutego 2022 15:33

Rzeź niewiniątek w wykonaniu oświęcimskich policjantów. Zatrzymali sześciu poszukiwanych przestępców

Autor Norbert Kwiatkowski
Rzeź niewiniątek w wykonaniu oświęcimskich policjantów. Zatrzymali sześciu poszukiwanych przestępców

Trzeba uczciwie przyznać, że policjanci z Oświęcimia w ostatnim okresie nie próżnowali. Na przestrzeni paru dni (11-15 lutego) zatrzymali sześciu poszukiwanych. Niektórzy z nich wpadli na własne życzenie.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy powiatowej zajmujący się poszukiwaniami ukrywającymi się przed wymiarem sprawiedliwości przez kilka tygodni prowadzili czynności mające na celu zatrzymanie poszukiwanego 20  – letniego mieszkańca Osieka.  W efekcie prowadzonych działań  funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna może się ukrywać na terenie Zaborza w gminie Oświęcim. W piątek (11 lutego) wieczorem 20 – latek został zatrzymany na ulicy Borowiec. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia kary 60 dni pozbawienia wolności za kradzieże.

W sobotę (12 lutego) rano policjanci z Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego Komisariatu Policji w Brzeszczach podczas patrolu na terenie Osiedla Paderewskiego w Jawiszowicach zatrzymali poszukiwanego  33 – letniego mieszkańca Jawiszowic. Mężczyzna od kilku miesięcy był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności za niealimentację.

Kilka godzin później policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach ustalili, że na terenie jednego z ośrodków wypoczynkowych w gminie Brzeszcze ukrywa się 32 – letni mieszkaniec Bielska – Białej.  W związku z powyższym funkcjonariusze zapukali do drzwi apartamentu, który wynajęła mieszkanka powiatu bielskiego. Okazało się, że poszukiwany schował się w łazience przy zgaszonym świetle. Mężczyzna był poszukiwany jako podejrzany o dokonanie rozboju. Został przekazany śląskim policjantom.

W sobotni wieczór policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zostali wezwani do jednego z oświęcimskich marketów spożywczych w związku ze zgłoszeniem dotyczącym kradzieży sklepowej.  Podczas legitymowania klienta, który linię kas przeszedł nie płacąc za butelkę wódki okazało się, że jest to 37 – letni mieszkaniec Jaworzna poszukiwany od kilku miesięcy przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia roku pozbawienia wolności za przestępstwa kryminalne.

Policjanci z Ogniwa  Patrolowo – Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Kętach w nocy z 14/15 lutego br. tuż po godzinie 1 patrolując ulicę Mickiewicza zauważyli leżącego przy jednym ze sklepów mężczyznę. Mundurowi natychmiast zatrzymali radiowóz i pospieszyli, aby udzielić mu pierwszej pomocy. Powodem dla którego mężczyzna pomimo panującego chłodu zasnął pod „gołym niebem” był stan nietrzeźwości. W nietrzeźwym policjanci rozpoznali 37 – letniego mieszkańca Kęt poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia kary jednego roku pozbawienia wolności za przestępstwo znęcania się nad rodziną.. Został on zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy. Mężczyzna od kilku tygodni był poszukiwany

Wczoraj (15.02.2022) o godzinie 17 dzielnicowi z oświęcimskiej komendy Policji podczas wykonywania czynności służbowych na terenie jednej z posesji w Oświęcimiu zatrzymali 72 – letniego mieszkańca Oświęcimia. Mężczyzna od kilku dni był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia kary pół roku pozbawienia wolności za przestępstwo znęcania.

Wszyscy zatrzymani (oprócz 32-latka przekazanego śląskim policjantom) trafili już do zakładu karnego do zaległej odsiadki.

Źródło: KPP w Oświęcimiu

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje