poniedziałek, 30 sierpnia 2021 12:26

Sądecczyzna. Uwaga kierowcy – w tych miejscach napotkacie na utrudnienia. To skutki ulew

Autor Aleksandra Tokarz
Sądecczyzna. Uwaga kierowcy – w tych miejscach napotkacie na utrudnienia. To skutki ulew

Pogotowie przeciwpowodziowe zostało wprowadzone także w powiecie nowosądeckim. Sytuacja nie poprawia się. Nad regionem nieustannie mocno pada. Ulewy doprowadzają do coraz większych zniszczeń. W tych miejscach utrudnienia mogą napotkać kierowcy. Uważajmy!

W związku z obowiązującymi ostrzeżeniami meteorologicznymi i hydrologicznymi, starosta nowosądecki wprowadził na terenie Powiatu Nowosądeckiego pogotowie przeciwpowodziowe oraz zdecydował o uruchomieniu całodobowych dyżurów w Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego dzisiaj od godziny 13:00 aż do odwołania.

Dyżur całodobowy w Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego prowadzony jest pod numerami telefonów: 18 41-41-621, 18 41-41- 622.

Tymczasem ulewy już spowodowały sporo szkód na terenie całego powiatu. O tym szczegółowo pisaliśmy TUTAJ. Coraz poważniej robi się także w Korzennej.

#aktualne ‼️ Korzenna ‼️ Woda cały czas przybiera ‼️ Droga jeszcze przejezdna‼️ Fot. Agata

Opublikowany przez Sądeckie Drogi Poniedziałek, 30 sierpnia 2021

Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu podało jednak informacje skierowane szczególnie do kierowców. W tych miejscach mogą oni napotkać na problemy: (meldunek z godziny 12:00)

  • Muszyna. W wyniku intensywnych opadów deszczu doszło do obsunięcia chodnika przy drodze wojewódzkiej nr 971, które doprowadziło do odsłonięcia korpusu drogi. Masa skał i błota wywołała osuwisko, blokując tory kolejowe. Miejsce zdarzenia zabezpieczył Zarząd Dróg Wojewódzkich, zablokowany jest ruch pojazdów na skrajnym pasie od strony rzeki. Obecnie PKP udrażnia tory kolejowe. Pracownicy TAURON zabezpieczają zerwane częściowo kable linii energetycznej.
  • Rytro. Uszkodzony mostek na drodze w kierunku Rytro – Podmakowica; obsunięcie części drogi gminnej Rytro - Potok Kordowiec do potoku.
  • Chełmiec. W wyniku intensywnych opadów deszczu w miejscowości Boguszowa doszło do osunięcia korpusu drogi betonowej. Zarządca drogi wykonał oznakowanie i wprowadził ograniczenie prędkości.
  • Witowice Dolne. Całkowicie zalana została droga krajowa nr 75. Zgodnie z informacjami z godziny 13:30 jezdnia została częściowo odblokowana - ruch w tym miejscu odbywa się wahadłowo. Objazdy wyznaczono przez Rożnów.

fot. Sądeckie Drogi

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje