poniedziałek, 30 sierpnia 2021 09:56

Ponad 170 odbiorców pozostaje bez prądu. Sądeckie gminy już szacują straty

Autor Aleksandra Tokarz
Ponad 170 odbiorców pozostaje bez prądu. Sądeckie gminy już szacują straty

Samorządy już szacują straty, a padać nad Sądecczyzną nie przestaje. Kolejne gminy wprowadzają pogotowia przeciwpowodziowe. Ponad 170 odbiorców pozostaje bez prądu. Sytuacja z każdą chwilą robi się poważniejsza.

Pogotowie przeciwpowodziowe, a także dyżury całodobowe w Urzędzie Miasta wprowadzono w Grybowie. Stan rzeki Biała wynosi obecnie 329 cm. Oznacza to, że o 9 cm przekroczony został stan ostrzegawczy. Trend pozostaje jednak bez zmian.

W gminie Łososina Dolna ogłoszono alarm powodziowy. Wprowadzono również dyżury całodobowe w Urzędzie Gminy. Zalana jest droga krajowa nr 75 w Witowicach Dolnych oraz stadion sportowy w tej miejscowości.

W gminie Łącko trwa weryfikacja szkód po intensywnych opadach deszczu, które spowodowały zniszczenia w infrastrukturze drogowej oraz lokalne podtopienia. Działania służb prowadzone są w miejscowościach: Zagorzyn, Łącko, Zarzecze, Brzyna oraz Łazy Brzyńskie.

- W gminie Stary Sącz podtopieniu uległa lokalna droga dojazdowa do ul. Węgierskiej oraz jedno gospodarstwo znajdujące się w pobliżu. W miejscowości Mostki podtopieniu uległo jedno gospodarstwo domowe (zalana piwnica) wraz z drogą dojazdową – informuje Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu. Potok Bogusławiec w miejscowości Barcice przekracza stan alarmowy. W miejscowości Gaboń woda opadowa z lasu spowodowała zagrożenie podtopieniem dla prywatnego gospodarstwa.

W Żegiestowie osunął się korpus drogi wojewódzkiej nr 971. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w tym miejscu – wyłączono tam jeden pas ruchu.

30 sierpnia 2021 r. Żegiestów - utrudnienia na drodze krajowej w związku z osuwiskiem

Opublikowany przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu Poniedziałek, 30 sierpnia 2021

W gminie Nawojowa bez prądu pozostaje 172 odbiorców.

W związku z rosnącym napływem i wzrostem poziomu wody w zbiornikach Zarząd Elektrowni Wodnych w Czchowie i Rożnowie podjął decyzje o zwiększeniu zrzutu wody. Zapora w Rożnowie - 550 m3/s - od godz. 11.00. Zapora w Czchowie - 800 m3/s - od godz. 11.30.

fot. Patrol998-Małopolska

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje