wtorek, 31 stycznia 2023 11:25

Samorządowcy w Senacie. "Nie chcemy, żeby Polska przesuwała się w kierunku oligarchii wschodniej"

Autor Marzena Gitler
Samorządowcy w Senacie. "Nie chcemy, żeby Polska przesuwała się w kierunku oligarchii wschodniej"

Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł i prezydent Tarnowa Roman Ciepiela z przedstawicielami Ruchu Samorządowego TAK! Dla Polski apelowali w senacie o uruchomienie środków z KPO, na które czekają samorządy.

W poniedziałek, 30 stycznia 2023 r. w Senacie RP przedstawiciele Ruchu Samorządowego TAK! Dla Polski na konferencji prasowej zaprezentowali postulaty, które mają doprowadzić do uruchomienia przez Brukselę dla Polski środków z Krajowego Planu Odbudowy, na które czekają województwa, powiaty, miast i gminy. Wczoraj w Senacie obradowano nad senackimi poprawkami do Ustawy z dnia 13 stycznia 2023 r. o zmianie Ustawy o Sądzie Najwyższym, które mają usunąć wątpliwości Komisji Europejskiej dotyczące niezależności polskiego wymiaru sprawiedliwości. Samorządowcy z "Tak! Dla Polski" zadeklarowali poparcie dla senackich poprawek, m.in. przesuwających sprawy dyscyplinarne sędziów do Sądu Najwyższego.

Konferencję otworzył przewodniczący Komisji Ustawodawczej Senatu RP Krzysztof Kwiatkowski. W imieniu uchu Samorządowego TAK! Dla Polski  głos zabrali m.in. prezes "Tak! Dla Polski", prezydent Sopotu Jacek Karnowski i marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak, członkini Rady Politycznej Ruchu Samorządowego TAK! Dla Polski., którzy mówili o inwestycjach, które nie zostały zrealizowane z powodu braku środków z KPO. - Dla nas Unia Europejska to nie jest tylko bankomat, to przede wszystkim wartości, takie jak praworządność, niezależne media, demokracja, decentralizacja. Nie chcemy, żeby Polska przesuwała się w kierunku oligarchii wschodniej - mówił Jacek Karnowski.

Konferencja prasowa senatorów i samorządowców z Ruchu Samorządowego TAK! Dla Polski przed obradami Komisji Ustawodawczej Senatu RP, podczas której dyskutowane będą poprawki w sprawie KPO i ustawy z dnia 13 stycznia 2023 r. O zmianie ustawy o Sądzie Najwyższym (druk nr 902). Senat Rzeczypospolitej Polskiej z Wadim Tyszkiewicz FP Senator RP Krzysztof Kwiatkowski Jacek Karnowski Prezydent Miasta Sopotu Krzysztof Kosiński Gabriela Staszkiewicz @ElżbietaPolak Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Mirosław Lech - Wójt gminy Korycin Arkadiusz Chęciński Marek Cebula Roman Szełemej Marcin Gołaszewski Małgorzata Pachecka - wójt gminy Michałowice Roman Ciepiela - Prezydent Tarnowa

Opublikowany przez Ruch Samorządowy Tak Dla Polski Poniedziałek, 30 stycznia 2023

W konferencji prasowej udział wzięli również senator Wadim Tyszkiewicz, natomiast z ramienia Ruchu Samorządowego TAK! Dla Polski: Krzysztof Kosiński, Gabriela Staszkiewicz, ElżbietaPolak  Mirosław Lech, Arkadiusz Chęciński, Marek Cebula, Roman Szełemej, Marcin Gołaszewski i Małgorzata Pachecka. Małopolskich samorządowców reprezentowali Artur Kozioł - Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka oraz Roman Ciepiela - Prezydent Tarnowa. Samorządowcy wzięli też udział w posiedzeniu Senatu.

"Krajowy Plan Odbudowy. Dziś samorządowcy z Ruchu Samorządowego TAK Dla Polski! prezentują w Senacie swoje stanowisko. Został wyrażony mocny głos odnoście szansy jakie daje KPO, ale praworządność jest najważniejsza. Apelujemy o przyjęcie poprawek Senatu!" - poinformował na Facebooku Małopolska - Ruch Samorządowy TAK! Dla Polski.

Krajowy Plan Odbudowy. Dziś samorządowcy z Ruchu Samorządowego TAK Dla Polski! prezentują w Senacie swoje stanowisko....

Opublikowany przez Małopolska - Ruch Samorządowy TAK Dla Polski Poniedziałek, 30 stycznia 2023

fot. Małopolska - Ruch Samorządowy TAK! Dla Polski

Polska

Polska - najnowsze informacje