czwartek, 19 listopada 2020 11:37

Miasta i gminy na skraju bankructwa? "Samorządy dla Polski" chcą zwiększenia udziału w PIT. Jest apel do Senatu

Autor Marzena Gitler
Miasta i gminy na skraju bankructwa? "Samorządy dla Polski" chcą zwiększenia udziału w PIT. Jest apel do Senatu

28 października, pomimo protestów środowisk samorządowych, Sejm uchwalił zmiany w ustawie o podatku CIT i niektórych innych ustawach. Potrzebie zmian w budżetach loklanych społeczności poświęcona była konferencja, w której wziął udział m.in. burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.

"Jak wynika z oceny skutków regulacji przedstawionej przez Ministerstwo Finansów, budżet państwa na tym nie ucierpi, ale samorządy, a właściwie mieszkańcy - wręcz przeciwnie" - informuje Stowarzyszenie Samorządy dla Polski. -  "Budżety wspólnot lokalnych będą tracić 1,5 miliarda złotych rocznie w skali całego kraju. Te większe zacisną pasa, mniejsze być może znajdą się na krawędzi bankructwa. Apelujemy o cofnięcie tych zmian, póki jest jeszcze na to czas."

Pod apelem podpisanym przez 75 samorządówców z całej Polski znalazły się też podpisy samorządowców z Małopolski: Romana Ciepieli, prezydenta Tarnowa, Renaty Gawlik, wójta Biskupic, Artura Kozioła, burmistrza Wieliczki, Romana Ptaka, burmistrza Niepołomic, Zbigniewa Wojasa, wójta Gdowa.

Konferencja Stowarzyszenia Samorządy dla Polski z udziaęłm. m.in prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, burmistrza Wieliczki Artura Kozioła odbyła się 17 listopada w Warszawie.

Konferencja na temat samorządowych finansów

Opublikowany przez Samorządy dla Polski Wtorek, 17 listopada 2020

foto, wideo: Samorządy dla Polski

Polska

Polska - najnowsze informacje