środa, 7 lipca 2021 10:02

Seniorzy z Wolbromia będą mieć swój dom. Prace są na finiszu [FOTO]

Autor Norbert Kwiatkowski
Seniorzy z Wolbromia będą mieć swój dom. Prace są na finiszu [FOTO]

Seniorzy z Wolbromia mogą odetchnąć z ulgą. Po wielu miesiącach czekania związanych z pracami rewitalizacyjnymi już wkrótce będą mieć okazję korzystać z pomieszczeń specjalnie przygotowanych dla Wolbromskiego Klubu Seniora. Projekt jest o tyle ważny, że wcześniej na terenie miasta nie było takiego obiektu.

W pomieszczeniach parteru budynku byłego Sądu Grodzkiego przy ul. Żwirki i Wigury trwają ostatnie prace adaptacyjne związanych ze stworzeniem placówki wsparcia dziennego dla osób zaawansowanych wiekowo. Klub Seniora powstanie kosztem przeszło 400 tysięcy złotych, a prace prowadzi Zakład Usługowo Sprzętowy Mirosława Basonia ze Skały, który zamierza zakończyć inwestycję już na wiosnę.

W pomieszczeniach nowo powstającego Klubu Seniora, znajdzie się sala spotkań z telewizorem oraz komputerem wraz z internetem, a także małą biblioteczką. Będzie też sala do zajęć rehabilitacyjno-ruchowych, aneks kuchenny i toalety. Obiekt zostanie przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Na niniejsze zadanie inwestycyjne Gmina Wolbrom pozyskała od Województwa Małopolskiego ponad 200 tys. zł. Za udzielone dofinansowanie burmistrz Adam Zielnik składa podziękowania dla Zarządu Województwa w osobach Panów Marszałków: Witolda Kozłowskiego, Łukasza Smółki, Tomasza Urynowicza, Pań Marszałek: Marty Malec-Lech i Iwony Gibas oraz dla radnego Sejmiku Pana Andrzeja Wójcika.

- Otwarcie nowej placówki planujemy wkrótce, bo w połowie lipca 2021 roku – wyjawia Adam Zielnik, burmistrz Wolbromia.

Wolbromski Klub Seniora
Wolbromski Klub Seniora
Wolbromski Klub Seniora
Wolbromski Klub Seniora

Foto: Adam Zielnik - burmistrz Wolbromia (Facebook)

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje