wtorek, 16 czerwca 2020 12:49

Serwer do biura rachunkowego – jaki wybrać, na co zwrócić uwagę?

Autor Artykuł sponsorowany
Serwer do biura rachunkowego – jaki wybrać, na co zwrócić uwagę?

Każda firma dąży do tego, aby optymalizować pracę i ją przyspieszać. Czasami wdrażane są w życie firmy konkretne procedury, a czasami dokonywane są inwestycje w urządzenia, które to zapewniają. Taką inwestycją na pewno jest zakup serwera do firmy. Prowadząc biuro rachunkowe będziemy stawiać inne wymagania niż w firmie projektowej. Jakie? Przeczytaj i sprawdź, jaki serwer wybrać.

Wymagania biura rachunkowego

Jak wspomnieliśmy wyżej każda firma będzie wymagała od serwera czegoś innego. Te różnorodne wymagania zależą od specyfiki pracy, wielkości firmy, rodzaju serwera i sposobu pracy. W zależności od cech poszczególnych wytycznych serwer będzie musiał spełniać różne funkcje.

Biuro rachunkowe to przedsiębiorstwo, które posiada następujące cechy:

  • Dane, na których pracują i które przetwarzają są wrażliwe.
  • Potrzebują dużych mocy przerobowych i ochrony.
  • Pracują szybko na dużej ilości danych.

Przez to serwer powinien być:

  • Wysoce skalowalny,
  • Oferować bardzo szybki dostęp do danych,
  • Minimalnie awaryjny,
  • Oferujący dużo przestrzeni na dane,
  • Skutecznie przyspieszający pracę firmy,

Rodzaj obudowy serwera dla biura rachunkowego

Wybór odpowiedniej obudowy, czyli rack albo tower to kwestia zbadania wielkości firmy oraz planowanego rozwoju. Zbadanie tych kwestii jest istotne z powodu tego, iż do serwera rack konieczne jest dokupienie szafy serwerowej, takiego obowiązku nie ma za to przy obudowie tower.

Różnica pomiędzy tymi serwerami polega jedynie na tym, że różnią się obudową. Różnice pomiędzy konkretnymi modelami to już inne kwestie. Jeśli chcemy w przyszłości rozbudować naszą firmę i stworzyć serwerownie to warto zdecydować się na rack. Jeśli jednak po sprawdzeniu parametrów konkretnego serwera tower wyjdzie nam, że to wystarczy, to warto zostać przy tym rodzaju.

Jak sprawdzić, jaki serwer pasuje do mojej firmy i jak go skonfigurować?

Dobór serwera to zweryfikowanie naszych oczekiwać z możliwościami poszczególnych modeli. Natomiast skonfigurowanie serwera to inna kwestia. Pomocny w tym jest Dell konfigurator serwerów – to prosta aplikacja, która konfiguruje najbardziej odpowiednie parametry.

Czy warto inwestować w serwer?

Serwer w firmie to gwarancja zwiększenia wydajności pracy. Jednak jedynie w firmie, w której jest to pogrzebne. Zanim zdecydujemy się na serwer warto zrobić audyt, podczas którego dokładnie przeanalizujemy wszystkie za i przeciw. Inwestycja jest dobra tylko wówczas, gdy jest on potrzebny.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje