środa, 22 grudnia 2021 13:57

Sianko i życzenia dla mieszkańców. Bochnianie tradycyjnie spotkali się na Rynku

Autor Mirosław Haładyj
Sianko i życzenia dla mieszkańców. Bochnianie tradycyjnie spotkali się na Rynku

18 grudnia na bocheńskim Rynku odbyło się spotkanie wigilijne. Wydarzenie było okazją do złożenia życzeń przez władze miasta naszym mieszkańcom. Słowo do bochnian skierował również obecny na wydarzeniu poseł Stanisław Bukowiec.

Podczas niedzielnego spotkania wigilijnego życzenia mieszkańcom złożył burmistrz Bochni Stefan Kolawiński:

– Drodzy państwo, jesteśmy w okresie trudnym, wymagającym od nas wielu wyrzeczeń, wielu ograniczeń – myślę tutaj o pandemii, która nas ogranicza. Ale wychodzimy z tego wszystkiego, mam nadzieję, obronną ręką i wrócimy do normalności. (...) Życzę państwu, aby ten okres był błogosławiony, a następny rok przyniósł wiele korzystnych sytuacji dla naszej ojczyzny, dla naszego miasta i dla nas wszystkich

– dodał gospodarz Solnego Grodu.

Z repertuarem świątecznym wystąpili uczestnicy sekcji muzycznych Miejskiego Domu Kultury: Maria Kałuzińska, Nikola Pagacz i Nina Dzierwa oraz podopieczni Fundacji Wspierania Kultury „Młode Talenty”: Julianna Sitko, Kinga Słoniowska, Łukasz Herdan, Tomasz Waśniowski i Adam Florkowski.

Na stoiskach Warsztatu Terapii Zajęciowej w Proszówkach oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Gawłowa i Moszczenicy chętni mogli zakupić unikatowe ozdoby świąteczne oraz wspaniałe wyroby regionalne.

Każdy mógł otrzymać sianko na wigilijny stół przygotowane przez Wydział Promocji i Rozwoju Miasta.

Inf. i foto: UM Bochnia

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje