piątek, 24 maja 2019 15:04

Siatkarze OHP rywalizowali w Dąbrowie Tarnowskiej

Autor Marzena Gitler
Siatkarze OHP rywalizowali w Dąbrowie Tarnowskiej

W czwartek 16 maja w Centrum Sportu i Rekreacji, na Hali im. Agaty Mróz-Olszewskiej w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się III Wojewódzki Turniej Piłki Siatkowej Chłopców OHP.

Organizatorem imprezy była Małopolska Wojewódzka Komenda OHP w Krakowie oraz 6-24 Hufiec Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej. Głównym celem przedsięwzięcia jest upowszechnienie sportu wśród młodzieży, popularyzacja aktywnego i zdrowego stylu życia oraz wyłonienie najlepszej drużyny siatkarzy na szczeblu wojewódzkim. Organizacja takiej imprezy służy także promocji Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska. Turniej odbył się pod honorowym patronatem Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofa Kaczmarskiego, który już od trzech lat wspiera to przedsięwzięcie będąc fundatorem pucharów i medali dla uczestników turnieju. W zawodach wzięło udział 15 czteroosobowych drużyn z województwa małopolskiego. Dąbrowski hufiec reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Otwarcia turnieju dokonali Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, Krzysztof Kaczmarski oraz Komendant 6-24 Hufca Pracy Grażyna Kochanek, życząc młodzieży sportowej rywalizacji i dobrej zabawy. Zmagania sportowe toczyły się jednocześnie na trzech boiskach.

Zawodnicy walczyli z ogromną determinacją o każdy punkt. Opiekunowie drużyn i zgromadzeni kibice śledzili rozgrywki, a rywalizacja siatkarzy dostarczyła wielu emocji. Po zaciętej walce najlepszą drużyną turnieju okazała się reprezentacja 6-38 Hufca Pracy z Gorlic. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna 6-36 Hufca Pracy ze Skomielnej Białej. Trzecie miejsce przypadło drużynie 6-34 Hufca Pracy ze Starego Sącza. Uroczystego wręczenia pucharów i medali dokonali Krzysztof Świerczek, Wojewódzki Komendant Małopolskiej Wojewódzkiej Komendy OHP oraz Grażyna Kochanek Komendant 6-24 Hufca Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej.

Inf. i foto: Dąbrowa Tarnowska

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje