poniedziałek, 16 sierpnia 2021 10:26

Siedmiu rannych, w tym dwójka dzieci. Poważny wypadek w Kadczy

Autor Aleksandra Tokarz
Siedmiu rannych, w tym dwójka dzieci. Poważny wypadek w Kadczy

Weekend na Sądecczyźnie był niespokojny nie tylko, jeśli chodzi o pogodę. Niebezpiecznie było także na drogach. W niedzielę służby skierowane zostały do Kadczy w gminie Łącko. Tam doszło do poważnego wypadku, w którym rannych zostało aż siedem osób.

Zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, ODP Kadcza oraz OSP Olszanka zostały zadysponowane do Kadczy w niedzielę, 15 sierpnia. Tam kilka minut po godzinie 18 doszło do poważnego wypadku - zderzyły się dwa samochody osobowe - BMW i Skoda.

Pojazdami podróżowało łącznie siedem osób w tym dwójka dzieci. Sześć z nich, w chwili przybycia na miejsce zastępów straży pożarnej, znajdowało się poza pojazdami. Kierowca BMW był jednak zakleszczony w pojeździe. Niezbędne okazały się narzędzia hydrauliczne, przy których pomocy strażakom udało się dotrzeć do poszkodowanego.

Dodatkowo na miejscu wykonywano czynności ratunkowe u wszystkich osób, które podróżowały samochodami. Sukcesywnie z miejsca zdarzenia odjeżdżały karetki, które transportowały poszkodowanych do szpitali.

Jezdnia była zablokowana w obu kierunkach. Działania strażaków trwały ponad półtorej godziny. Na miejscu zdarzenia pozostał patrol Policji, prowadząc dalsze czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia.

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje