poniedziałek, 10 lutego 2020 11:03

Silny wiatr na Sądecczyźnie. Powalone drzewa, uszkodzone dachy, zerwane linie

Autor Marzena Gitler
Silny wiatr na Sądecczyźnie. Powalone drzewa, uszkodzone dachy, zerwane linie

Od wczoraj obowiązuje ostrzeżenie meteorologiczne o silnym wietrze. Sądeccy strażacy usuwają skutki wichury. Do kiedy potrwa taka pogoda?

Od godzin wieczornych 9 lutego do godziny 8.30, 10 lutego Sądeccy strażacy usuwali 5 drzew powalonych na drogi (Witowice Dolne, Kamionka Wielka, Piorunka DW-981, Nowy Sącz, Nawojowa ul. Podgórska, Nawojowa ul. Zagórze) a w Nowym Sączu na ul. Ruchu Ludowego drzewo przewróciło się na budynek gospodarczy.

Wichura narasta. Dziś od 8.30 do godziny 11.00 strażacy interweniowali usuwając drzewa pochylone na linie energetyczne w Nawojowej na ul. Leśnej, tarasujące drogi w Grybowie na ul. Zdrojowej, Nawojowej na ul. Zamkowej, Bilsku, Nawojowej na ul. Spacerowej, w Łososinie Dolnej, Cieniawie, Cieniawie, Krynicy-Zdroju na ul. Polnej i Moszczenicy Wyżnej. W Rabkowej zagrożenie stwarzał uszkodzony slup telekomunikacyjny zwisający nad drogą. W Ptaszkowej wiatr zerwał poszycie dachu budynku mieszkalnego.

W całym województwie małopolskim obowiązuje ostrzeżenie II stopnia o silnym wietrze. Prędkość w porywach może dochodzić do 100 km/h. Zjawisko może utrzymywać się dziś do godziny 18:00.

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje