czwartek, 18 kwietnia 2024 13:00

Silne wstrząsy w powiecie oświęcimskim. Jest komunikat wojewody

Autor Marzena Gitler
Silne wstrząsy w powiecie oświęcimskim. Jest komunikat wojewody

Niespokojny poranek w powiecie oświęcimskim. Mieszkańcy dwukrotnie odczuli dziś silne wstrząsy. To skutek prac w pobliskich kopalniach.

O niepokojącym wydarzeniu poinformował wojewoda małopolski, Krzysztof Kleczar, który zapewnił, że nie odnotowano ofiar ani strat materialnych.

Pierwszy wstrząs miał miejsce w nocy, o godz. 2:38. Wstrząs pochodził z obszaru  górniczego ZG "Sobieski" w Jaworznie, a jego magnituda wyniosła 2,21 w skali Richtera. Informacja o wstrząsie została uzyskana z zakładu Geologii i Geofizyki Głównego Instytutu Górniczego w Katowicach.  

Kolejny wstrząs miał miejsce  o godzinie 8:21, a jego magnituda wyniosła 2,13 w skali  Richtera. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego zweryfikowało w PCZK w Chrzanowie, że wstrząs  ten pochodził z obszaru górniczego ZG "Janina" w Libiążu. Był odczuwalny w szpitalu w Oświęcimiu, galeria NIWA oraz w dzielnicach Błonie, Centrum czy Zasole w Oświęcimiu. Odczuli go też mieszkańcy Chełmka, Bobrka i Brzezinki.

To nie wszystko. Kolejny wstrząs, który odnotowano o godzinie 8.50, pochodził z kopalni Piast w Lędzinach w województwie śląskim.

Wojewódzkie Centrum Zarządzenia Kryzysowego poinformowało, że nie stwierdzono osób poszkodowanych oraz nie odnotowano żadnych strat materialnych.

fot. MichalPL - Praca własna/Wikipedia Commons

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka