czwartek, 8 sierpnia 2019 16:13

Skarbówka wzywa do zapłaty. To oszustwo!

Autor Anna Piątkowska-Borek
Skarbówka wzywa do zapłaty. To oszustwo!

Dostałeś pismo z Urzędu Skarbowego? Nie daj się oszukać!

Pojawiły się podejrzane maile, rzekomo wysyłane przez małopolskie urzędy skarbowe. W fałszywych wiadomościach e-mail znajduje się wezwanie do zapłaty zaległego podatku.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że urzędy skarbowe województwa małopolskiego nie wysyłają e-maili z wezwaniem do zapłaty zaległego podatku.

– Do urzędów skarbowych w województwie małopolskim docierają sygnały o podejrzanych wiadomościach e-mail, w których nadawca przesyła wezwanie do uiszczenie zaległego podatku VAT wraz z numerem konta na które należy wpłacić należności. Wszystkie tego typu wiadomości są fałszywe i nie zostały wysłane z serwerów Krajowej Administracji Skarbowej – podkreśla KAS.

Jednocześnie urzędnicy ostrzegają.

– Otwieranie załączonych do nich plików lub wysyłanie odpowiedzi do nadawcy jest niebezpieczne, ponieważ może spowodować zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem lub przekazanie danych nieuprawnionym osobom.

Administracja Skarbowa pocztą e-mail nigdy nie wysyła wezwania do zapłaty, ani numerów kont bankowych, na które trzeba przelać podatek.

Wadowice - najnowsze informacje