piątek, 13 września 2019 12:03

Skawina: Będzie 140 nowych mieszkań. Inwestycja ruszyła

Autor Anna Piątkowska-Borek
Skawina: Będzie 140 nowych mieszkań. Inwestycja ruszyła

W Skawinie powstanie 140 nowych mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus. Są już pierwsze wizualizacje.

Przy ul. Torowej w Skawinie, na powierzchni 1,5 hektara, powstanie siedem czterokondygnacyjnych budynków. W nich znajdą się mieszkania dla 140 rodzin.

– Teren przyszłej inwestycji jest bardzo atrakcyjny ze względu na swoją wielkość. W założeniu ma na nim powstać siedem niskich budynków rozsianych po działce, co daje szansę na stworzenie bardzo przyjemnego zielonego terenu rekreacyjnego w obrębie kwartału zabudowy. Staramy się wytworzyć coś w rodzaju zielonego podwórka, czyli bezpiecznej przestrzeni do zabawy i rekreacji – przekonuje architekt Mateusz Gierszon z warszawskiej pracowni EMA Studio, która opracuje dokumentację projektową nowego osiedla.

Teren przy ul. Torowej, na którym powstanie osiedle, znajduje się w promieniu około 1 km od punktów handlowo-usługowych, tj. sklepy spożywcze, poczta, placówki usługowe, oświatowe oraz przystanki autobusowe i kolejowe.

Więcej mieszkań w Skawinie

– Dane płynące z rynku pokazują jasno, że ponad połowa z budowanych w Małopolsce mieszkań powstaje w Krakowie. Deweloperzy są zainteresowani głównie dużymi miastami, w których popyt na nowe mieszkania jest największy. Z kolei Mieszkanie Plus powstaje także w mniejszych miejscowościach – takich jak Skawina, które potrzebują nowego zasobu mieszkaniowego, by mieć atrakcyjną ofertę dla swoich mieszkańców – zaznacza prezes zarządu spółki PFR Nieruchomości, Mirosław Barszcz.

Projektowanie skawińskiego Mieszkania Plus ruszyło w sierpniu br. Spółka PFR Nieruchomości podpisała wówczas umowę na opracowanie dokumentacji projektowej z pracownią EMA Studio.

Przewidywany termin rozpoczęcia prac budowlanych to drugi kwartał 2020 roku.

Wizualizacje: materiały prasowe

Powiat krakowski - najnowsze informacje