czwartek, 18 lipca 2019 11:32

Skawina: Normy przekroczone po raz kolejny! Władze wzywają mieszkańców na spotkanie

Autor (red)
Skawina: Normy przekroczone po raz kolejny! Władze wzywają mieszkańców na spotkanie

Na dzisiejszy wieczór (czwartek, 18 lipca) burmistrz Norbert Rzepisko zaprosił mieszkańców miasta na spotkanie w sprawie przekroczonych norm czystości powietrza. Tymczasem ubiegłej nocy wskaźniki znowu poszybowały w górę. - Dlaczego nikt nie ostrzega mieszkańców by nie otwierali okien? – grzmi Skawiński Alarm Smogowy

Minionej nocy poziom niebezpiecznych dla zdrowia substancji w powietrzu (LZO) na terenie przemysłowym byłej huty był ponownie bardzo wysoki - 100 ppm formaldehydu i 20 000 ppb. - To BARDZO dużo – twierdzą aktywiści SAS. I pytają: Dlaczego żaden ze sztabów nie wezwał - za pomocą mediów społecznościowych, aplikacji mobilnej, SMS oraz megafonu Straży Miejskiej - mieszkańców do zamykania okien i nie wychodzenia z domów bez potrzeby ze względu na ryzyko narażenia na zatrważająco wysoki poziom szkodliwych substancji?

Być może burmistrz Skawiny odpowie na te pytania na dzisiejszym spotkaniu z mieszkańcami zaniepokojonymi stanem powietrza na terenie byłej Huty Aluminium. Odbędzie się ona o godzinie 18:00 w sali obrad Ratusz. - Wszystkie działania będą prowadzone transparentnie – zapowiada burmistrz.

fot: By Klajner - Praca własna, CC BY-SA 3.0

Powiat krakowski - najnowsze informacje