wtorek, 30 marca 2021 14:03

Skrzynki na warzywa i owoce - podstawowe rodzaje

Autor Artykuł sponsorowany
Skrzynki na warzywa i owoce - podstawowe rodzaje

Każdy, kto na co dzień zajmuje się transportem warzyw i owoców, doskonale zdaje sobie sprawę, że konieczne jest jego prawidłowe przygotowanie. Niezbędne są również dobrej jakości skrzynki jednorazowe lub wielokrotnego użytku. Aby dobrze je dobrać, warto przede wszystkim uwzględnić warunki, w których będą przewożone produkty świeże. To jedyna droga, by zostały dostarczone w zadowalającym stanie. Przedstawiamy najpopularniejsze opakowania do transportu owoców i warzyw.

Skrzynki na warzywa są nie tylko wygodne podczas przenoszenia z miejsca na miejsce. Oprócz komfortu klientów i sprzedawców, oznaczają również zabezpieczenie świeżego towaru przed uszkodzeniami, które przekładają się na spadek ich ostatecznej jakości. Poniżej znajdziesz dwa rozwiązania, które są wybierane współcześnie najczęściej. Dzięki temu zestawieniu przekonasz się, dlaczego oba są równie ważne i nie mogą się wzajemnie zastąpić.

skrzynki na warzywa

Drewniane skrzynki na warzywa i owoce

Osoby zajmujące się transportem warzyw i owoców bardzo często wykorzystują drewniane łuszczki. Dlaczego mimo tak wielu innych rozwiązań, to właśnie one cieszą się tak dużą popularnością? Warto zwrócić uwagę na ich cenę - skrzynki drewniane są wyraźnie tańsze od jakichkolwiek innych propozycji. Co więcej, zapewniają spory komfort wykorzystywania - są bowiem lekkie i nie stanowią problemu w czasie przenoszenia. Ważna jest także konstrukcja, która umożliwia sprawne chwytanie przenoszenie oraz postawienie w wybranym ostatecznie miejscu. Przedsiębiorcy doceniają ich ustandaryzowane rozmiary, dzięki którym można sprawnie ułożyć je na pace samochodu czy w magazynie. Ich ogromną zaletą jest także fakt, że dają możliwość oddychania przewożonym w nich towarom. Z punktu widzenia dostawcy oraz dla ostatecznej jakości transportowanych produktów istotne jest również to, że skrzynki drewniane nie wymagają ponownego przepakowywania po dotarciu do miejsca docelowego.

Skrzynki drewniane mają jednak również kilka wad, z których warto zdawać sobie sprawę. Przede wszystkim nie zabezpieczają transportowanego towaru przed zanieczyszczeniami. Same w sobie nie są również odporne na warunki atmosferyczne i niszczeją, gdy są narażone na mróz lub upały. Łuszczki z pewnością są bardzo praktyczne, jednak czasem zdarza się, że warto zastąpić je opakowaniami z tworzywa sztucznego.

skrzynki na owoce

Skrzynki na owoce - modele z tworzyw sztucznych

Zmniejszenie zużycia plastiku jest bardzo ważne i zwłaszcza w dobie tak przyspieszających zmian klimatycznych. Jednocześnie jednak warto zdawać sobie sprawę, że skrzynki na owoce i warzywa, które są wykonane z tworzyw sztucznych, nie zawsze stanowią szkodliwą alternatywę. Co więcej, ich ponowne wykorzystywanie może być miłym gestem dla naszej zmęczonej planety. Jakie jeszcze mają zalety?

Warto zauważyć, że to właśnie skrzynki na owoce i warzywa wykonane z tworzyw sztucznych chronią towar przed zanieczyszczeniami. Często są bowiem wyposażone w praktyczne pokrywy lub klapy, które - choć zabezpieczają przewożone produkty - jednocześnie udostępniają im właściwą ilość powietrza. Ze względu na praktyczną konstrukcję, są niezwykle komfortowe w przenoszeniu. Pod wpływem warunków atmosferycznych nie niszczeją tak szybko jak łuszczki drewniane. Musisz jednak pamiętać, by przed ich użyciem dokładnie sprawdzić, czy posiadają odpowiednie atesty. Nie wszystkie są bowiem dopuszczone do kontaktu z żywnością.

Najlepsze skrzynki na warzywa i owoce - jakie wybrać?

W przypadku transportu warzyw i owoców nie sposób jednoznacznie określić, które rozwiązania będą najlepsze. Aby wybrać odpowiednie opakowania jednorazowe na swój towar, musisz bowiem przeanalizować warunki przewozu, które jesteś w stanie zapewnić i na które wpływ ma chociażby obecna pora roku. Jeśli chcesz zadbać o jakość swoich produktów, zawsze musisz być na bieżąco w nowoczesnych rozwiązań oferowanych przez producentów i na bieżąco dostosowywać je do swoich potrzeb.

skrzynki jednorazowe

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje