wtorek, 16 marca 2021 14:37

Skup aut w Małopolsce – gdzie pozbyć się używanego samochodu?

Autor Artykuł sponsorowany
Skup aut w Małopolsce – gdzie pozbyć się używanego samochodu?

Skup auto to wybór osób, którym zależy na czasie i gotówce. W przeciwieństwie do komisu lub innych pośrednictw sprzedaży, skup nabywa nasz samochód i sam zajmuje się jego promocją i sprzedażą. Uzyskane za auto pieniądze są co prawda mniejsze niż w przypadku samodzielnego poszukiwania nabywcy, jednak trafiają do naszego portfela od razu. Korzystanie z usług skupu aut cieszy się dużą popularnością m.in. w woj. małopolskim.

Skup aut – kiedy i dlaczego warto z niego korzystać

Skupy aut cieszą się w naszym kraju niesłabnącą popularnością. Pozbycie się samochodu w ten sposób jest łatwe – wystarczy nawiązać kontakt ze skupem aut telefonicznie lub za pośrednictwem internetu. Znaczną część formalności można załatwić bez wychodzenia z domu – poprzez formularz online.

Nie należy się spodziewać uzyskania wyceny pojazdu po samym zgłoszeniu. Konieczne będzie umówienie się na spotkanie i oględziny pojazdu. Przed wyborem konkretnej oferty warto odwiedzić kilka skupów, by mieć porównanie. Polecamy sięgać przede wszystkim do ofert dużych firm – które mogą pozwolić sobie na elastyczne ceny, dopasowane do możliwości rynku. Mniejsze firmy są bardziej ograniczone budżetowo, podczas gdy duże dbają o swój pozytywny wizerunek i wyręczają nas maksymalnie z całego zaangażowania. Oczywiście, samo dokonanie wyceny nie jest zobowiązujące i zawsze możemy odstąpić od dalszych negocjacji.

W czasie oględzin konieczne będzie przedstawienie szczegółowych danych na temat samochodu. Przede wszystkim – model, rocznik, przebieg, wyposażenie, stan techniczny, wprowadzone zmiany oraz historia użytkowania i wypadków. Pracownik skupu aut dokonana dokładnej inspekcji, na podstawie której zaproponuj nam konkretną kwotę.

Po wyborze najkorzystniejszej oferty należy podpisać umowę, w której przekazujemy prawa w zamian za podaną kwotę. Skup zajmuje się załatwieniem wszystkich urzędowych formalności oraz wręcza nam honorarium do ręki lub na konto.

Skup aut - Kraków

Pojazdy sprzedawane w skupach aut to najróżniejsze marki i modele. Do najpopularniejszych należą m.in. BWM, Audi, Opel, Volkswagen, Peugeot, Fiat i inne. W skupach z łatwością można sprzedać samochód wart nawet 10tys. zł., otrzymując zapłatę natychmiast. Niektóre skupy oferują nawet kwoty wielokrotnie większe.

Ponieważ rynek skupu aut w Krakowie jest dość rozgałęziony (wykorzystuje zarówno komisy stacjonarne, jak i marketing internetowy), warto zdać się na pomoc kogoś, kto wyręczy nas w poszukiwaniu nabywcy.

Skupy aut w Krakowie oferują także zakup pojazdów w dużym stopniu wyeksploatowanych, powypadkowych, wybrakowanych. Niekiedy, nawet pojazdów niezdatnych do dalszego użytku – ale wciąż oferujących działające części, zdolne do dalszego użycia. Dotyczy to nie tylko pojazdów osobowych, ale również samochodów ciężarowych, budowlanych, rolniczych oraz innych.

Skup aut – gdy pilnie potrzeba gotówki

Skupy auto oferują możliwość odkupienia pojazdu niemal natychmiast po dokonaniu oględzin. Wiele z nich pracuje do późnych godzin lub nawet przez całą dobę. Jest to rozwiązanie wybierane przez osoby, które np. stanęły przed koniecznością zakupu nowego samochodu i potrzebują w tym celu gotówki. Wówczas, skup aut jest rozwiązaniem optymalnym.

Motoryzacja

Motoryzacja - najnowsze informacje