piątek, 24 czerwca 2022 08:45

Śledczy są zdesperowani. Tak może teraz wyglądać Jacek Jaworek [FOTO]

Autor Norbert Kwiatkowski
Śledczy są zdesperowani. Tak może teraz wyglądać Jacek Jaworek [FOTO]

Od sprawy brutalnego morderstwa w Borowcach minie wkrótce rok, jednak Jacek Jaworek wciąż pozostaje nieuchwytny. Śledczy zajmujący się tą sprawą właśnie wystąpili o jej przedłużenie na kolejne sześć miesięcy. Przy okazji udostępnili w sieci - jak może teraz wyglądać.

Śledztwo trwa, ale efektów nie widać. W sprawie przesłuchano już około 100 osób, wśród których są m.in. członkowie bliższej i dalszej rodziny oraz znajomi Jaworka i mieszkańcy wsi Borowce. Byli pytani o samą zbrodnię, sytuację w rodzinie Jaworków oraz o przypuszczalne miejsce pobytu podejrzanego.

- Wystąpiliśmy do prokuratora regionalnego w Katowicach o przedłużenie okresu trwania śledztwa na kolejne sześć miesięcy. Przyczyną takiego wniosku prokuratora jest konieczność kontynuowania czynności procesowych - powiedział na łamach Interii rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek.

Według wstępnych informacji prokuratura czeka też na materiały w ramach międzynarodowej pomocy prawnej. Być może chodzi tu o państwach, w których przebywał Jacek Jaworek w przeszłości.

Warto zwrócić uwagę, że w ostatnich dniach komenda wojewódzka opublikowała możliwe warianty wyglądu ściganego - tzw. portrety progresywne.

Policja opublikowała możliwe wizerunki Jacka Jaworka 

Przypomnijmy, że do brutalnego morderstwa w Borowcach koło Częstochowy doszło 10 lipca 2021 r. w domu jednorodzinnym. Wezwani do awantury domowej policjanci znaleźli ciała 44-letniego małżeństwa oraz ich 17-letniego syna. Prawdopodobnym sprawcą masakry jest poszukiwany Jacek Jaworek.

Foto: Polska Policja (edycja własna)

Małopolska - najnowsze informacje