poniedziałek, 1 lipca 2024 09:03

Slovan Bratysława triumfuje w turnieju Salt Mine Cup 2024

Autor Artykuł sponsorowany
Slovan Bratysława triumfuje w turnieju Salt Mine Cup 2024

Drużyny z różnych zakątków świata ponownie zjechały do Myślenic oraz do Wieliczki, gdzie rozgrywany był IV międzynarodowy turniej Salt Mine Cup. Do rywalizacji przystąpili reprezentanci wielu uznanych klubów, takich jak Bayern Monachium (Niemcy), Manchester City (Anglia), Eagles Chicago (USA), Kerala Blasters (Indie) czy późniejszy triumfator - Slovan Bratysława (Słowacja). W ceremonii otwarcia turnieju uczestniczył burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka.

Sobotnie zmagania poprzedziło uroczyste otwarcie turnieju w hali widowiskowo-sportowej na myślenickim Zarabiu, podczas którego zaprezentowały się wszystkie zespoły biorące udział w rozgrywkach. W trakcie nie zabrakło również podziękowań ze strony organizatorów skierowanych do włodarzy miast-gospodarzy zawodów. Przedstawiciel fundacji wręczył też reprezentantom samorządów pamiątkowe statuetki.

- Cieszę się, że razem z miastem Wieliczka ponownie możemy gościć najlepsze drużyny z całego świata podczas turnieju Salt Mine Cup. Jako burmistrz, jestem niezwykle dumny, że Myślenice od 5 lat są częścią tego wspaniałego sportowego widowiska. Muszę jednak zaznaczyć, że my jako partnerzy wydarzenia, tylko pomagamy, dając przestrzeń do rozgrywania zawodów, a wyrazy uznania i podziękowania należą się przede wszystkim Karolowi Nędzy oraz Monice Palonek, bez których ten turniej nie mógłby się odbyć – powiedział burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, Jarosław Szlachetka.

Po zakończeniu ceremonii, drużyny przystąpiły do rywalizacji w fazie grupowej zawodów, walcząc o przydział do konkretnych grup w niedzielnych finałach, a sportowe wrażenia towarzyszyły kibicom od samego początku aż do ostatnich spotkań.

Główna część turnieju rozgrywana była z kolei w niedzielę, kiedy to rozgrywki przeniosły się do Wieliczki. W tym dniu drużyny rywalizowały w trzech grupach finałowych o ostateczny układ tabeli. Po kilku godzinach zmagań, do finału dotarła Legia Warszawa oraz Slovan Bratysława i ostatecznie to Słowacy sięgnęli po zwycięstwo, pokonując Legionistów aż 7:1.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację Mali Mistrzowie przy wsparciu Miasta i Gminy Myślenice, Miasta i Gminy Wieliczka, Powiatu Wielickiego i Kopalni Soli "Wieliczka". Partnerem głównym Salt Mine Cup zostało Województwo Małopolskie. Gospodarzami turnieju były drużyny Dalinu Myślenice oraz AP Wieliczka.

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka