wtorek, 20 października 2020 09:15

Słowacki sąd zgodził się na wydanie Magdaleny K. podejrzanej o kierowanie gangiem kiboli Cracovii

Autor Marzena Gitler
Słowacki sąd zgodził się na wydanie Magdaleny K. podejrzanej o kierowanie gangiem kiboli Cracovii

Sąd Okręgowy w Bańskiej Bystrzycy wyraził zgodę na zrealizowanie europejskiego nakazu aresztowania wobec Magdaleny K. i jej przekazanie jej polskim śledczym z Prokuratury Krajowej w Krakowie. Nie przychylił się jednoczesnie o udzielenie jej azylu politycznego, o co wnioskowała.

Magdalena K. była poszukiwana czerwoną notą Interpolu oraz europejskim nakazem aresztowania. Została zatrzymana 28 marca 2020 r. na terenie Słowacji. Pisaliśmy o tym tu:

Piękna szefowa gangu wpadła na Słowacji. Była kompletnie zaskoczona. Jest film z zatrzymania
Nikt się nie spodziewał, że ta piękna dziewczyna może kierować jednym z największych gangów w południowej Polsce, związanym ze środowiskiem kiboli. A o to właśnie jest podejrzewana. Od wielu miesięcy ukrywała się za granicami kraju, a policja już w sierpniu ubiegłego roku wydała za nią Europejski Na…

Odpowie za kierowanie gangiem

Śledczy rozpoczęli starnie o przekazanie jej do Polski, gdzie odpowie za kierowaniem zorganizowaną grupą przestępczą, przemytem oraz handlem narkotykami i nie mają charakteru politycznego.

Magdalena K. z kolei przed polskim sądem dwukrotnie podejmowała nieudane próby uzyskania listu żelaznego, umożliwiającego jej odpowiadanie z tzw. "wolnej stopy", a po zatrzymaniu na Słowacji o udzielenie jej azylu politycznego.

Pisaliśmy o tym tu:

Magdalena K. wystąpiła o azyl polityczny na Słowacji. Jest odpowiedź prokuratury
Magdalena K. wystąpiła o azyl polityczny na Słowacji, gdzie została zatrzymana 28 lutego. Zarzuca Polsce, że przestała być krajem demokratycznym i jest w głębokim kryzysie wymiaru sprawiedliwości. Kobieta była poszukiwana listem gończym i czerwoną notą Interpolu. Jest podejrzewana podejrzewana o kie…

Magdalena K. jest podejrzana o gangiem kiboli Cracovii - zorganizowaną grupą przestępczą, przemyt i handel narkotykami, utrudnianie postępowania karnego w innym śledztwie oraz o składanie fałszywych zeznań i nakłanianie do takiego czynu innych osób. Grozi jej do 15 lat pozbawienia wolności.

Narkotyki, napady, przemyt


"Grupa przestępcza kierowana przez Magdalenę K. złożona była z członków bojówek pseudokibiców jednego z krakowskich klubów piłkarskich. Zorganizowana grupa przestępcza, w skład której wchodziło kilkadziesiąt osób, zajmowała się nielegalnym obrotem środkami odurzającymi. Dopuszczała się również czynów przeciwko życiu i zdrowiu – często z użyciem niebezpiecznych narzędzi jak noże i maczety. W ten sposób atakowali oni pseudokibiców jednego z krakowskich i łódzkich klubów piłkarskich. Działalność grupy charakteryzowała się wysokim stopniem zorganizowania i podległości służbowej" - poinformowała prokuratura.

W toku postępowania ustalono również, że grupa sprowadziła z Hiszpanii marihuanę w ilości nie mniejszej niż 5500 kg o szacowanej wartości czarnorynkowej 88 mln złotych, oraz kokainę z Holandii w ilości 120 kg o czarnorynkowej wartości ok. 4,3 mln Euro.

zobacz też:

20 kiboli z zarzutami. Rozprowadzali narkotyki, pieniądze inwestowali w nieruchomości
Atakowali maczetami, przerzucali z Holandii narkotyki i rozprowadzali je po całym kraju, a zarobione w ten sposób pieniądze prali, kupując udziały w spółkach czy nabywając nieruchomości. Prokuratura Krajowa właśnie skierowała do Sądu Okręgowego w Krakowie akt oskarżenia przeciwko pseudokibicom jedne…
Kraków

Kraków - najnowsze informacje