czwartek, 16 lutego 2023 11:06

Śmiertelny wypadek na DW975. Droga całkowicie zablokowana

Autor Katarzyna Jamróz
Śmiertelny wypadek na DW975. Droga całkowicie zablokowana

W czwartek (16 lutego), tuż przed godziną 11:00, na obwodnicy Wojnicza (powiat tarnowski) doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym. Mimo podjętej reanimacji, nie udało się uratować życia poszkodowanemu mężczyźnie.

Do fatalnego wypadku doszło w czwartek (16 lutego) na obwodnicy Wojnicza w miejscowości Isep. Aby wydobyć poszkodowanego z pojazdu, strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego.

– Kierujący samochodem osobowo-dostawczym fiat Doblo zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do czołowego zderzenia z samochodem ciężarowym. Niestety, mimo wysiłku ratowników, nie udało się uratować życia mężczyzny, który zmarł w wyniku odniesionych poważnych obrażeń. W tym momencie droga jest całkowicie zablokowana. To jest droga wojewódzka nr 975 Wierzchosławice-Zakliczyn-Nowy Sącz

– powiedział w rozmowie z Głos24, asp. sztab. Paweł Klimek - oficer prasowy KMP w Tarnowie.

Na miejscu pracują wszystkie służby. Droga w obu kierunkach będzie nieprzejezdna przez kilka godzin. Policja organizuje objazdy.

Postępowanie w tej sprawie będą prowadzić policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Na miejscu obecny był prokurator oraz biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Zebrany materiał dowodowy pozwoli określić wszystkie okoliczności tego koszmarnego wypadku.

Fot. Fot. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie - Facebook

Tarnów - najnowsze informacje