środa, 1 lutego 2023 11:36

Spacerując po lesie zobaczył niepokojący przedmiot. Pochodził z czasów II Wojny Światowej

Autor Norbert Kwiatkowski
Spacerując po lesie zobaczył niepokojący przedmiot. Pochodził z czasów II Wojny Światowej

Na terenie niewielkich zadrzewień w Cholerzynie,w gminie Liszki zgłoszono znalezienie pocisku artyleryjskiego z czasów II wojny światowej. Choć takie znaleziska nie są czymś nowym, to za każdym razem należy zachować ostrożność.

Do zdarzenia doszło 27 stycznia. Policja w Zabierzowie otrzymała zgłoszenie o niebezpiecznym znalezisku. Na niewybuch natrafiono w  terenie niewielkich zadrzewień w Cholerzynie.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie natychmiast udali się na miejsce, gdzie zabezpieczyli obszar, na którym znajdował się niewybuch. Na miejsce przybył policyjny pirotechnik, który stwierdził, że jest to pocisk artyleryjski o wymiarach 35 cm długości i kalibrze ok. 120 mm, pochodzący z czasów II wojny światowej.

Następnie po rozpoznaniu sytuacji - stwierdził, że pocisk został wystrzelony, ale nie doszło do jego wybuchu. Na miejsce wezwano wojskowych saperów, którzy przejęli niewybuch i przewieźli go na poligon, celem zneutralizowania.

Należy pamiętać, że każdorazowo w przypadku znalezienia przedmiotu choćby przypominającego niewybuch, należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką Policji. Z uwagi na niebezpieczeństwo, jakie mogą nieść ze sobą te groźne znaleziska, w żadnym wypadku nie należy ich dotykać, czy przemieszczać — może to grozić wybuchem.

Inf oraz foto: KPP w Krakowie

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka