wtorek, 4 maja 2021 14:25

Sportowe emocje w Wieliczce i Niepołomicach

Autor Marzena Gitler
Sportowe emocje w Wieliczce i Niepołomicach

Automobilklub Krakowski zaprasza na PLATINUM 5. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Tegoroczna edycja odbędzie się również w gminach Wieliczka i Niepołomice.

Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza jest kontynuacją wielickich zawodów, poświęconych pamięci dwóch znakomitych kierowców i sportowców: Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Pierwszy Memoriał w Wieliczce został zorganizowany w roku 2007. Wyłomem w tej tradycji były ubiegłoroczne zawody, odwołane ze względu na pandemię koronawirusa. Rajd zaplanowany początkowo na 11 kwietnia nie odbył się również w tym terminie. Start opóźniony kolejny raz z powodu wzrostu zakażeń koronawirusem i wprowadzonymi obostrzeniami, przełożono na niedzielę, 9 maja.

- Trasa rajdu będzie się składać z dwóch pętli przejeżdżanych trzykrotnie. Jeden z odcinków specjalnych na Polach Papieskich w Brzegach koło Wieliczki mierzy 5,09 km i ma taki sam przebieg, jak w naszym październikowym rallysprincie. Drugi (2,92 km) wytyczyliśmy na terenie Niepołomickiej Strefy Inwestycyjnej. Suma kilometrów oesowych wynosi 24,03 km. Baza (tak jak w październiku) ma się mieścić na terenie Campus Misericordiae w Brzegach, a obok bazy będzie ulokowany park serwisowy. Impreza ze względów sanitarno-epidemiologicznych odbędzie się bez udziału widowni, ale dla kibiców przewidujemy transmisję online z jej przebiegu – dodaje prezes Automobilklubu Krakowskiego Paweł Owczyński.

Transmisję z rajdu można zobaczyć online na www.superos.pl

foto: Automobilklub Krakowski

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje