środa, 24 kwietnia 2024 13:32

Sprzątała nie tylko dom, ale i pieniądze. Wszystko zarejestrowały kamery

Autor Katarzyna Jamróz
Sprzątała nie tylko dom, ale i pieniądze. Wszystko zarejestrowały kamery

Policjanci zatrzymali kobietę, która sprzątając dom swoich pracodawców, systematycznie ich też okradała. Jak udało się ustalić funkcjonariuszom, jej przestępczy proceder trwał od ponad roku. 60-latka z domu swoich pracodawców wyniosła pieniądze o wartości ponad 17 tysięcy złotych.

We wtorek (16 kwietnia) policjanci zatrzymali, podejrzaną o liczne kradzieże, 60-letnią mieszkankę gminy Miechów. Jak się okazało kobieta, sprzątając dom swoich pracodawców, regularnie ich też okradała. Przestępczy proceder 60-latki miał trwać od ponad roku.

Zamontowali kamery

– W pewnym momencie właściciele zaczęli mieć wątpliwości, co do uczciwości swojej sprzątaczki. Zauważyli, że od pewnego czasu z kieszeni ubrań, torebki i innych miejsc w domu znikają pieniądze. Pokrzywdzeni zainstalowali w domu kamery, zwrócone na zagrożone miejsca. Szybko wywnioskowali, że ich podejrzenia są słuszne – informuje miechowska policja.

Łupem nieuczciwej sprzątaczki padły pieniądze o wartości ponad 17 tysięcy złotych. Zatrzymana trafiła do Komendy Powiatowej Policji w Miechowie, gdzie usłyszała zarzuty. Za kradzież grozi jej nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. Ilustracyjne/Unsplash

Miechów - najnowsze informacje

Rozrywka