wtorek, 14 września 2021 11:29

Staną tramwaje i samochody. Kraków. Ważny pogrzeb w Krakowie

Autor Marzena Gitler
Staną tramwaje i samochody. Kraków. Ważny pogrzeb w Krakowie

We wtorek, 14 września br. w związku z uroczystościami pogrzebowymi śp. ks. Władysława Gurgacza SJ, Tadeusza Zajączkowskiego i Ryszarda Kłaputa – tymczasowo zmieni się organizacja ruchu na trasie konduktu.

Kondukt pogrzebowy z Bazyliki Mariackiej na Cmentarz Rakowicki przejdzie ulicami: Sienna, Mały Rynek, ul. Mikołajska, skrzyżowanie ul. Westerplatte i ul. Kopernika. W związku z tym na czas przejścia konduktu zatrzymane zostaną tramwaje i samochody jadące ul. Westerplatte wzdłuż krakowskich Plant.

Żałobnicy przejdą następnie ulicami: Kopernika, Strzelecką i Lubicz. Na tej ostatniej również czasowo wstrzymany zostanie ruchu tramwajowy. Dalej kondukt podąży ulicami Rakowicka i Prandoty na cmentarz wojskowy.

Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywać od godz. 13:30 do godz. 15:00.

Przypomnijmy, uroczystości pogrzebowe Żołnierzy Wyklętych: śp. ks. Władysława Gurgacza SJ, Tadeusza Zajączkowskiego i Ryszarda Kłaputa rozpoczęły się już o godz. 11:40. W Bazylice Mariackiej o godz. 12 oprawiona była msza pogrzebowa. Po mszy, ok. godz. 13.30 kondukt pogrzebowy przejdzie ulicami Krakowa na cmentarz Rakowicki, tam przy udziale asysty wojskowej o godz. 14.15 odbędą się uroczystości pogrzebowe na nowej Kwaterze Wojennej Żołnierzy Podziemia Niepodległościowego 1939-1963 przy ul. Prandoty.

fot. pixabay

Kraków

Kraków - najnowsze informacje