wtorek, 5 grudnia 2023 10:37

Starosta Marek Kwiatkowski z Orłem Polskiego Samorządu w kategorii STAROSTA 15-lecia!

Autor Głos 24
Starosta Marek Kwiatkowski z Orłem Polskiego Samorządu w kategorii STAROSTA 15-lecia!

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski otrzymał główną nagrodę w postaci statuetki Orła Polskiego Samorządu podczas Wielkiej Gali Polskiej Przedsiębiorczości 2023, która odbyła się w Centrum Konferencyjnym DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw.

Wielka Gala Polskiej Przedsiębiorczości 2023: Wyróżnienie dla Starosty

- Bardzo dziękuję za docenienie mojej pracy w samorządzie powiatowym oraz wielomilionowych inwestycji, które zrealizowaliśmy na Sądecczyźnie – mówi starosta Marek Kwiatkowski.

Marek Kwiatkowski był jedynym starostą w Polsce, który otrzymał Orła Polskiego Samorządu. Kapituła zdecydowała o tym, mając na uwadze m.in. jego zaangażowanie w życie społeczne oraz wszystkie osiągnięcia i działania na rzecz rozwoju Powiatu Nowosądeckiego.

Współpraca i Rozwój: Podsumowanie Kadencji Starosty Kwiatkowskiego

Ocenie podlegało wiele aspektów, w tym przede wszystkim realizacja historycznej dla Sądecczyzny inwestycji jaką jest wybudowanie Powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach. Inwestycja pochłonęła ponad 40 milionów złotych – pieniądze zostały niemal w całości pozyskane ze środków zewnętrznych. Ale to nie wszystko. W ciągu pięciu ostatnich lat, władze Powiatu Nowosądeckiego wydały na inwestycje ponad 300 milionów złotych, z czego 180 milionów pozyskały ze środków zewnętrznych.

Zaangażowanie i Inwestycje Kluczem do Sukcesu Starosty Marka Kwiatkowskiego

Komisja konkursowa doceniła również inwestycje w infrastrukturze drogowej, w tym remont i modernizację ponad 130 km dróg, budowę 32 km chodników, 14 zmodernizowanych lub wybudowanych mostów oraz ponad sto doświetlonych przejść dla pieszych

- Realizowanie inwestycji mających poprawiać jakość życia mieszkańców Ziemi Sądeckiej i ich bezpieczeństwo to nasza praca – dodaje starosta Marek Kwiatkowski. – W tej kadencji udało się zrobić naprawdę dużo. Dziękuję za współpracę Zarządowi i Radzie Powiatu Nowosądeckiego, pracownikom naszych jednostek i oczywiście mieszkańcom Powiatu, z którymi na co dzień współpracuję!

Fot. M. Książkiewicz / Grybow24.pl

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka