czwartek, 25 kwietnia 2019 10:37

Stary Sącz: Rozdano nagrody w XXIV Powiatowym Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych i Młodzieżowych

Autor Marzena Gitler
Stary Sącz: Rozdano nagrody w XXIV Powiatowym Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych i Młodzieżowych

Zakończył się XXIV Powiatowy Przegląd Teatrzyków Dziecięcych i Młodzieżowych pod patronatem starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego. W tegorocznym konkursie wzięło udział 10 grup teatralnych z powiatu nowosądeckiego.

Głównym celem imprezy jest rozwijanie u uczniów zainteresowań teatrem oraz stworzenie możliwości zaprezentowania się szerokiej publiczności.

Jury w składzie: Józef Więcławek - aktor związany na co dzień z Teatrem Nowym w Nowym Sączu oraz Teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie, Renata Gierczyk, Anna Zając-Bieńkowska oraz Kinga Zbozień po obejrzeniu wszystkich występów grup teatralnych postanowiło przyznać nagrody:

Nagroda indywidualna: Klaudia Rams - Gminny Ośrodek Kultury w Łącku i Julia Stencel - Szkoła Podstawowa w Wierchomli Wielkiej.

I miejsce: Ekstremalna Grupa Teatralna Centrum - Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju.
II miejsce: Berecik - Gminny Ośrodek Kultury w Łącku oraz Szkolne Koło Recytatorskie – Teatralne - Szkoła Podstawowa w Wierchomli Wielkiej.
III miejsce: Od Jutra - Szkoła Podstawowa w Stańkowej.

Wyróżnienia: Teatr Uśmiechu - Szkoła Podstawowa nr 18 w Nowym Sączu; Teatrzyk Szkolny Baj - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kąclowej; Gimnazjum w Piątkowej - Szkoła Podstawowa w Piątkowej; Gimnazjum w Paszynie - Szkoła Podstawowa w Paszynie; Kujonki - Szkoła Podstawowa w Kadczy; Prywaciaki - Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Starym Sączu.

W imprezie wzięli udział m.in.: Joanna Szewczyk-Kubacka - radna Powiatu Nowosądeckiego oraz Krzysztof Bodziony - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu.

Imprezę przygotowali pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu i Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu.

(olsz) Fot. PMDK/ Powiat Nowosądecki

Nowy Sącz - najnowsze informacje