środa, 12 czerwca 2019 12:43

Stryszawa. Odbył się XIX Rajd na Leskowiec

Autor Mirosław Haładyj
Stryszawa. Odbył się XIX Rajd na Leskowiec

5 czerwca 2019 r. odbył się już tradycyjnie XIX Powiatowy Rajd Młodzieży na Leskowiec.

Uczniowie zgłoszonych Szkół walczyli o Puchar Wójta Gminy Stryszawa. Organizatorem imprezy, co roku jest Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krzeszowie oraz Urząd Gminy w Stryszawie.

Korzystne warunki atmosferyczne, słoneczna pogoda sprzyjały niełatwym zmaganiom i zdrowej rywalizacji. Drużyny z różnych szkół z terenu wystartowały z Targoszowa. Ich celem było zdobycie Leskowca, gdzie usytuowana była meta. Po drodze uczniowie natrafili na pięć tzw. stacji kontrolnych, na których walczyli o punkty do klasyfikacji generalnej. Aby je zdobyć musieli wykazać się wiedzą na temat regionalizmu, historii, znajomością języków obcych, a także umiejętnością udzielania pierwszej pomocy. Rywalizacja była bardzo zacięta.

Z zadaniami najlepiej poradziła sobie drużyna ze Szkoły Podstawowej w Suchej Beskidzkiej. Na drugim stopniu podium stanęła drużyna z Zawoi Wilcznej. Trzecie miejsce przypadło pierwszej  ekipie z Osielca. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się w schronisku PTTK pod Groniem Jana Pawła II.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Fot. i inf.: UG Stryszawa

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje