czwartek, 9 marca 2023 10:45

Strzelił do mężczyzny, bo pokłócił się z nim w barze. 32-latek stracił oko

Autor Marzena Gitler
Strzelił do mężczyzny, bo pokłócił się z nim w barze. 32-latek stracił oko

Do szokującej sytuacji doszło w Zręczycach (gm. Gdów) kilka dni temu. 20-latek strzelił z wiatrówki w kierunku stojących na przystanku ludzi. Jeden z mężczyzn stracił oko.  

W nocy z 4 na 5 marca w miejscowości Zręczyce (gmina Gdów) kilka osób stało na przystanku. Nagle padł strzał. Oddał go z bliskiej odległości pasażer przejeżdżającej obok przystanku skody. Pocisk ranił w oko stojącego na przystanku 32-latka. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia i policję.

Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Gdowie wraz z policjantami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce podjęli intensywne czynności zmierzające do ustalenia osób biorących udział w zdarzeniu. W sprawie przesłuchano 6 osób na terenie powiatów wielickiego i bocheńskiego i przeszukano ich posesje.

Podczas przeszukania u 20-letniego mieszkańca powiatu bocheńskiego funkcjonariusze znaleźli wiatrówkę gazową na metalowe kulki. Właśnie z takiej broni strzelano do mężczyzny w Zręczycach. Broń została zabezpieczona do badań w laboratorium kryminalistycznym, a 20-latek został zatrzymany. Podczas przesłuchania okazało się, że strzelił do 32-latka, bo wcześniej pokłócił się z nim w barze, w Gdowie.

Na wniosek Prokuratury  Rejonowej w Myślenicach, 7 marca br. sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności na okres nie krótszy od lat trzech.

fot. KPP Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka