wtorek, 27 kwietnia 2021 05:34

Sucha Beskidzka: Już niebawem odbędą się Targi Kwiatowe

Autor Mirosław Haładyj
Sucha Beskidzka: Już niebawem odbędą się Targi Kwiatowe

Do ubiegłego roku, przez ponad dwie dekady, w ramach Suskiej Majówki odbywała się Wystawa Ogrodnicza. Z powodu pandemii koronawirusa nie mogła zostać przeprowadzona w tradycyjnej formule. Dostrzegając potrzeby mieszkańców miasta i regionu, Burmistrz Suchej Beskidzkiej podjął decyzję o zorganizowaniu „Targów kwiatowych”. W najbliższą sobotę, 1 maja, odbędą się one ponownie.

Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego – Powiatowy Zespół w Suchej Beskidzkiej przy współpracy z Burmistrzem Miasta Sucha Beskidzka przez 21 lat organizował Wystawę Ogrodniczą. Z roku na rok cieszyła się ona ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. W ubiegłym roku rolę głównego organizatora przyjęło miasto i w nawiązaniu do zwyczajowo przyjętej daty Targi Kwiatowe odbędą się 1 maja.

W najbliższą sobotę będzie identycznie. Wystawa odbędzie się na głównym placu targowym przy ul. Zamkowej w Suchej Beskidzkiej i będzie czynna od 6.00 do 14.00. Podczas niej dopuszczona będzie sprzedaż wyłącznie kwiatów, drzewek, krzewów, iglaków, rozsad, wszelkiego rodzaju roślin, nasion, nawozów oraz narzędzi ogrodniczych.

Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną, podczas targów muszą być zachowanie wszelkie obowiązujące obostrzenia związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19. Wyznaczaniem miejsc handlowych, nadzorowaniem i egzekwowaniem określonych zasad sprzedaży zajmuje się Straż Miejska w Suchej Beskidzkiej.

Zgłoszenia chętnych producentów roślin, którzy będą sprzedawać swoje produkty podczas targów kwiatowych, jak i wszelkie zapytania należy kierować do Straży Miejskiej  w Suchej Beskidzkiej do czwartku 30 kwietnia 2020r. do godz. 10.00 telefonicznie 33 874-95-21, 507-055-413 lub email straz@sucha-beskidzka.pl

Inf.: UM Sucha Beskidzka
Fot.: Photo by ekrem osmanoglu on Unsplash

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje