piątek, 15 stycznia 2021 18:32

Sucha Beskidzka: Miasto dowiezie osoby niepełnosprawne i seniorów na szczepienia

Autor Mirosław Haładyj
Sucha Beskidzka: Miasto dowiezie osoby niepełnosprawne i seniorów na szczepienia

Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka poinformował, że osoby z niepełnosprawnościami, a także seniorzy 70+, którzy nie mają możliwości samodzielnego dotarcia do punktu szczepień, będą mogli skorzystać z zorganizowanego przez Miasto bezpłatnego transportu do Punktu Szczepień. Pomoc na terenie Suchej Beskidzkiej, dla uprawnionych pacjentów, będzie organizowana od 25 stycznia br.

W związku z realizacją Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19 Urząd Miasta Sucha Beskidzka będzie realizować transport do punktów szczepień. Z tej formy wsparcia mogą skorzystać mieszkańcy Suchej Beskidzkiej, którzy posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym, o kodzie R lub N albo odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami, a także wszyscy powyżej 70. roku życia, którzy nie mają możliwości samodzielnego dotarcia do punktu szczepień.

Osoby chcące skorzystać w tym zakresie ze wsparcia miasta mogą zgłaszać się telefonicznie (tel. 33 874-95-29) w godzinach pracy Urzędu, tj. od poniedziałku do środy i w piątek od 7.30 do 15.30 oraz w czwartek od 9:00 do 17:00. Należy pamiętać, że Urząd Miasta  nie wyznacza terminu i miejsca szczepienia, a zapewnia jedynie transport osobom do tego uprawnionym, które zostały już zarejestrowane i mają ustalone termin i miejsce szczepienia.

Seniorom przypominamy, że od dzisiaj tj. 15 stycznia, na konkretny termin szczepienia, mogą zarejestrować się osoby, które skończyły 80 lat, a od 22 stycznia osoby, które skończyły 70 lat. Szczepienia rozpoczną się 25 stycznia br.

Rejestracja odbywa się za pośrednictwem:

Zwracamy się z prośbą, aby każdy Senior, który spełnia ww. kryteria oraz potrzebuje transportu do Punktu Szczepień zadzwonił pod podany numer najpóźniej 2 dni przed planowanym szczepieniem.

Wykaz punktów szczepień w Mieście Sucha Beskidzka.

1. Miejska Przychodnia Zdrowia
ul. Handlowa 1
34-200 Sucha Beskidzka
telefon do rejestracji w sprawie szczepienia 662-790-656

2. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "MEDYK" Sp. z o.o.
ul. Mickiewicza 56
34-200 Sucha Beskidzka
telefon do rejestracji w sprawie szczepienia 33 874-18-33

Więcej informacji na temat szczepień przeciw COVID-19 znajduje się na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie oraz pod numerem 989 to numer bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.

koronawirus najnowsze informacje

Fot. i inf.: UM Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje