czwartek, 9 grudnia 2021 12:23

Sucha Beskidzka: Tego nie zabraknie na jarmarku bożonarodzeniowym

Autor Mirosław Haładyj
Sucha Beskidzka: Tego nie zabraknie na jarmarku bożonarodzeniowym

Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka zaprasza mieszkańców i turystów na zorganizowany przez Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 19 grudnia (tj. niedziela) na Dziedzińcu Suskiego Zamku w godzinach 11:00 – 16:00.

Jarmarki Bożonarodzeniowe obecnie odbywają się w wielu miastach świata, a ich tradycja wywodzi się z Niemiec oraz Austrii i prawdopodobnie sięga XIII wieku. Najstarszym jarmarkiem świąteczny w Polsce jest jarmark na krakowskim Rynku Głównym.

W minionych latach jarmarki organiozwane były także w Suchej Beskidzkiej. Na tegorocznym będzie można obejrzeć i nabyć tradycyjne ozdoby choinkowe, wytwory sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego, produkty regionalne oraz żywe choinki. Nie zabraknie potraw tradycyjnych, smakowitych ciast, świątecznych ciasteczek i pierników.

Dla uczestników przewidziane są nagrody i niespodzianki. W ramach Jarmarku  zostanie otwarta o godz. 12:20 wystawa „Szopek i Ozdób Bożonarodzeniowych”.

Partnerami wydarzenia są Parafia pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Suchej Beskidzkiej oraz Centrum Kultury i Filmu im. Billy'ego Wildera w Suchej Beskidzkiej.

Inf.: UM Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje