poniedziałek, 13 stycznia 2020 09:26

Sukces LKS Nadwiślanka

Autor Manuel Langer
Sukces LKS Nadwiślanka

W powiecie proszowickim sportowcem seniorem został wybrany Wojciech  Przybył, który jest zawodnikiem i trenerem naszego klubu. Drużyną Roku w  powiecie proszowickim została wybrana drużyna LKS Nadwiślanka Nowe  Brzesko.

W  piątek 10-go stycznia odbyła się uroczysta Gala 10ciu Asów Małopolski  organizowana przez Dziennik Polski i Gazetę Krakowską, w której zostali  wybrani Sportowcy roku 2019 w Małopolsce.

Gala ta odbyła się w Karcher hali  Cracovia. Zgromadziła ona kilkuset sportowców i trenerów z małopolski,  wśród gości byli tez patroni honorowi plebiscytu -Wicemarszałek  Województwa Małopolskiego Tomasz Urynowicz i Rektor AWF w Krakowie prof.  Aleksander Tyka. W gronie 10-ciu Asów Małopolski znaleźli się  przedstawiciele aż 8 dyscyplin sportowych.

10 Asów Małopolski 2019
1. Dawid Kubacki - skoki narciarskie
2. Kamil Stoch - skoki narciarskie
3. Aleksandra Zamachowska - szermierka
4. Maria Sajdak - wioślarstwo
5. Dariusz Popiela - kajakarstwo górskie
6. Renata Knapik-Miazga - szermierka
7. Jan Krzysztof Duda - szachy
8. Rafał Majka - kolarstwo
9. Michał Wieczorek - sport samolotowy
10. Łukasz Czapla - strzelectwo

Odkrycie Roku 2019
Konrad Pacholski – siatkówka

Trener Roku 2019
Michał Probierz - Cracovia

Nagroda specjalna kapituły 10ciu Asów Małopolski
Jakub Błaszczykowski - Wisła Kraków

Podczas Gali swoje nagrody odebrali  także laureaci Plebiscytu sportowiec małopolski w kategorii juniorów,  seniorów, trenerów oraz drużyn w poszczególnych powiatach i na etapie  wojewódzkim. W powiecie proszowickim sportowcem seniorem został  wybrany Wojciech Przybył, który jest zawodnikiem i trenerem naszego  klubu. Drużyną Roku w powiecie proszowickim została wybrana drużyna LKS  Nadwiślanka Nowe Brzesko.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim,  którzy oddali głos na naszą drużynę oraz na Wojtka Przybyła. Jesteśmy  dumni, że zostaliśmy docenieni jako drużyna w powiecie proszowickim,  jest to dla nas wielkie wyróżnienie i motywuje nas do jeszcze cięższej  pracy. Wielkie gratulacje dla „Wandzi”.

Tekst i zdjęcia: LKS Nadwiślanka, UG NB

Proszowice - najnowsze informacje