środa, 12 sierpnia 2020 13:19

Sułkowice: Nie chciał kupić używek. 73-latek został pobity i okradziony

Autor Wiktoria Mitura
Sułkowice: Nie chciał kupić używek. 73-latek został pobity i okradziony

W ostatnią niedzielę (09.07.) w Biertowicach doszło do przykrej sytuacji. Agresywny 33-latek pobił starszego mężczyznę. Jak twierdził napastnik: to kara za odmowę sponsorowania alkoholu i papierosów!

73-letni mężczyzna wracał w niedzielę (09.07.) do Krakowa z odwiedzin u swojej siostry. Po drodze wstąpił do stacji benzynowej w Biertowicach. Wychodząc, zaczepił go 33-latek z gminy Sułkowice. Mężczyzna żądał od niego kupna alkoholu i papierosów, wskazując schorowanemu 73-latkowi, że ma to zrobić ,,biegiem”. Starszy pan grzecznie odmówił i powrócił na przystanek, gdzie czekał na transport do Krakowa.

Po chwili zjawił się urażony wcześniejszą odmową mężczyzna, który już bez słów zaczął okładać mieszkańca Krakowa po twarzy. Z relacji poszkodowanego wynika, że został uderzony pięścią w twarz przynajmniej pięć razy, a napastnik krzyczał, że to kara za odmowę sponsorowania alkoholu i papierosów. Kiedy ofiara pod naporem ciosów przewróciła się na ziemię, sprawca wykorzystał okazję i pozbawił ją telefonu komórkowego, po czym uciekł.

Napastnik był już wcześniej notowany, dzięki czemu myślenickim policjantom szybko udało się go odnaleźć. Podczas przeszukania w jego miejscu zamieszkania policjanci znaleźli skradziony telefon. Mężczyzna został zatrzymany, a wczoraj (11 sierpnia) na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Myślenicach zastosował trzymiesięczny areszt.

Napastnik na rozprawę będzie czekał za kratkami. Za rozbój grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

info: KPP Myślenice  foto: poglądowe

Myślenice - najnowsze informacje