wtorek, 15 października 2019 18:23

Sułkowice: Nie mają skateparku, więc zobacz, gdzie jeżdżą! Mieszkańcy oburzeni

Autor Anna Piątkowska-Borek
Sułkowice: Nie mają skateparku, więc zobacz, gdzie jeżdżą! Mieszkańcy oburzeni

Młodzież z gminy Sułkowice (powiat myślenicki) znalazła dla siebie „alternatywny” skatepark...

– W ostatnim czasie do Urzędu Miejskiego w Sułkowicach napływają skargi związane z brakiem poszanowania miejsc pamięci i miejsc sakralnych – ważnych dla Mieszkańców Gminy – przez naszą młodzież – poinformował burmistrz Artur Grabczyk.

Włodarz gminy zwrócił się z prośbą do mieszkańców, zwłaszcza do rodziców, o reagowanie i zwrócenie uwagi na to, w jaki sposób dzieci i młodzież spędzają czas.

– Jestem świadomy, że w gminie Sułkowice brakuje miejsca, gdzie dzieci mogłyby aktywnie i pożytecznie spędzać swój wolny czas, jeżdżąc wyczynowo na rolkach, hulajnogach czy deskorolkach. Na ile pozwalają nam na to finanse gminy, staramy się temu zaradzić i sprostać oczekiwaniom mieszkańców – pisze Artur Grabczyk, Burmistrz Gminy Sułkowic

Jak informuje burmistrz, gmina podjęła już kroki związane z budową skateparku.

– Każda forma aktywności fizycznej warta jest wsparcia ze strony władz gminy, należy jednak pamiętać, że na terenie gminy istnieje wiele grup zainteresowań, sekcji i drużyn uprawiających różne sporty i mających swoje pasje, dlatego działania samorządu muszą mieć na celu zaspokajanie potrzeb całej społeczności lokalnej. Trzeba również pamiętać, że środki na ten cel należy zabezpieczyć w budżecie gminy, znaleźć odpowiednie miejsce, uzyskać stosowne zgody i pozwolenia – podkreśla burmistrz Artur Grabczyk.

Inwestycji nie da się zrealizować z dnia na dzień.

– Do tego czasu swoje pasje miłośnicy tego sportu mogą realizować na ogólnodostępnych placach zabaw lub też w skateparkach w sąsiednich miejscowościach – podkreśla burmistrz. – Mój apel do Państwa wynika nie tylko z kwestii zachowania szacunku dla miejsc pamięci i obiektów sakralnych, ale również bezpieczeństwa dzieci wykonujących akrobacje w miejscach do tego niedostosowanych. Jestem dumny, że na terenie gminy są ludzie z pasją. Nie mogę jednak nie reagować na skargi mieszkańców na złe zachowanie i wulgarne słownictwo w miejscach ważnych dla społeczności lokalnej – zaznacza burmistrz Artur Grabczyk.

Myślenice - najnowsze informacje