środa, 21 czerwca 2023 10:46

Super Sprint o Puchar Powiatu Wielickiego: Ścigali się o puchary i wsparcie "Tęczy" [WIDEO]

Autor Marzena Gitler
Super Sprint o Puchar Powiatu Wielickiego: Ścigali się o puchary i wsparcie "Tęczy" [WIDEO]

Sportowe emocje i okazja do wsparcia osób niepełnosprawnych - tak najkrócej można podsumować wydarzenie, które ma szanse na stałe wpisać się w kalendarz sportowych imprez powiatu wielickiego.  

Jak wyglądała sportowa rywalizacja można zobaczyć w naszej relacji filmowej.

Przypomnijmy, zawody rozegrano 28 maja na parkingu obok hotelu Lenart w Wieliczce. Organizatorem wydarzenia był Automobilklub Południowy oraz Automobilklub Galicyjski przy wsparciu Powiatu Wielickiego. W sumie o podium rywalizowało 41 załóg w 5 klasach. W klasyfikacji generalnej Super Sprint wygrała jadąca Hondą Civic VTi załoga: Łukasz Kowalczyk i Ilona Podgajna.

Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem publiczności i jak zapowiada starosta Adam Kociołek - zapewne na jednej edycji się nie skończy. Nic dziwnego - promotorem rajdów i wyścigów samochodowych jest sekretarz Powiatu Wielickiego, Rafał Ślęczka, który z powodzeniem jako pilot sam startuje w imprezach rajdowych.

Oprócz sportowych emocji Super Sprint o Puchar Powiatu Wielickiego był też okazją do wsparcie podopiecznych Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób z zespołem Downa "Tęcza" w Krakowie. Prowadzone były licytacje -  przejażdżki na prawym fotelu pilota u startujących w zawodach kierowców, vouchery do Restauracji Pod Kominem w Hotelu Lenart, a punktem kulminacyjnym była licytacja koszulki z autografem przekazanej przez krakowskiego quadowca Rafała Sonika, która została wylicytowana podczas uroczystego rozdania nagród za kwotę 400 złotych przez zawodników: Pawła Kowalczyka i Ewelinę Wlazło. Kwotę jaką udało się zebrać przez cały dzień trwania imprezy przez wolontariuszy Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa "Tęcza" w Krakowie na czele z Prezes Zarządu Grażyną Banach-Kociołek oraz uczestniczki programu telewizyjnego „Down the road” - Ekipa w trasie Agnieszkę, Olę i Dominikę to aż 3673,50 zł.

"Tęcza", którą założyli rodzice i przyjaciele osób z zespołem Downa od 25 lat (jubileusz świętowano w maju br.) liczy już 106 członków - najmłodszy podopieczny ma 6 miesięcy, a najstarsza - 39 lat. Stowarzyszenie organizuje wycieczki, wyjazdy, wakacje, półkolonie, wspiera rodziców osób niepełnosprawnych (również uchodźców z Ukrainy), prowadzi Klub Rodzica z dzieckiem do lat 3 o specjalnych potrzebach rozwojowych Hula Hop, Środowiskowy Dom Samopomocy i Klub Aktywnych Zawodowo - dla dorosłych osób z zespołem Downa, którzy pracują i nadal potrzebują wsparcia.

O inicjatywach "Tęczy" było ostatnio głośno dzięki otwarciu przez nią pierwszej w Krakowie kawiarni, w której pracują osoby z zespołem Downa - Społecznej Kaffki czy food trucka z frytkami belgijskimi nad Zalewem Nowohuckim.

Super Sprint o Puchar Powiatu Wielickiego wsparli: Powiat Wielicki, Małopolska, Kopalnia Soli „Wieliczka” S.A., Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce, Hotel Lenart**** w Wieliczce, IPR Development Sp. z o. o., LIQUI MOLY, Auto Alfa, WESEM – producent oświetlenia, FiberLink, Ka-Meb, Racing Shop, Overcrest – SIM & RALLY School Center, ELEFANT Agencja Reklamowa, Dominika Wójcik Fotografia, Kuba Okoński Photography, 126Evolution ŚLĘCZKA Motorsport, Wrona Motorsport, FunPark Kraków, Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa „Tęcza” w Krakowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Gorzkowie, Ochotnicza Grupa Medyczna, Szkoła Jazdy OES, Detailing Service. Walaszek – tune.

Głos24 był patronem medialnym wydarzenia.

fot. Powiat Wielicki

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka