piątek, 9 października 2020 22:05

Superpuchar Polski dla Cracovii! Zobacz jak się cieszyła!

Autor Marzena Gitler

Cracovia po raz pierwszy w historii zdobyła Superpucharu Polski 2020. Pasy pokonały Legię Warszawa po serii rzutów karnych, którego bohaterem był Lukas Hrosso.

Superuchar Polski, czyli pojedynek mistrza Polski ze zdobywcą Pucharu Polski, miał odbyć się 9 sierpnia, ale spotkanie z powodu zakażenia koronawirusem w Legii zostało odwołane.

Pojedynek, który w końcu udało się zaplanować, odbył się bez największych gwiazd. Zastąpili je zawodnicy rezerwowi.

Pierwsza połowa zakończyła się bez gola z jedną ciekawą sytuacją Cracovii. W 44. minucie debiutujący w drużynie Damir Sadiković zagrał do Pellego van Amersfoorta, ale ten odbił piłkę główką ponad bramką.

W drugiej połowie również nie padła bramka. Zwycięzcę Superpucharu Polski wyłonił emocjonujący konkurs rzutów karnych, którego bohaterem był bramkarz Cracovii - Lukas Hrosso. W czwartej serii broniąc karnego Pawła Wszołka zapewnił zwycięstwo Pasom.

"Cracovia Pany! Superpuchar jest nasz!" - podsumowała drużyna na Facebooku.

🔚 #Superpuchar 🏆 #LEGCRA 4:5 k. | MILAN DIMUN KOŃCZY SERIĘ JEDENASTEK! Superpuchar należy do Pasów ⚪️🔴