wtorek, 13 lipca 2021 08:02

Świetna informacja! Po 10 latach powrócą pociągi na trasie Kraków - Skawina - Oświęcim

Autor Norbert Kwiatkowski
Świetna informacja! Po 10 latach powrócą pociągi na trasie Kraków - Skawina - Oświęcim

Po blisko dziesięciu latach na trasę Skawina - Oświęcim znów mają wyjechać pociągi pasażerskie. Koleje Małopolskie już przedstawiły propozycję  rozkładu jazdy, który miałby wejść w życie około grudnia bieżącego roku. Jest to niezwykle ważna inwestycja, ponieważ wreszcie będzie można w sposób szybki i tani dostać się do Krakowa.

Wspomniana trasa została zlikwidowana dziesięć lat temu. Decyzję tłumaczono tym, że była nieopłacalna finansowo. Teraz, pojawiła się duża szansa na powrót. Od grudnia Koleje Małopolskie, czyli małopolski przewoźnik kolejowy, chcą uruchomić między Skawiną i Oświęcimiem codziennie nawet (!) 19 połączeń w każdym kierunku.

Ostateczny rozkład zależy od postępu remontów na torach w okolicach Krakowa. Już teraz wiadome, że przez pierwsze miesiące pociągi z Oświęcimia i Skawiny nie dojadą do Krakowa Głównego.

- Linia Kraków - Oświęcim jeszcze jest modernizowana, ale postaramy się, żeby pociągi dojeżdżały do stacji Kraków Podgórze, a następnie komunikacją miejską pasażerowie będą mogli dojechać do centrum miasta - zauważa Łukasz Smółka, wicemarszałek województwa.

Warto podkreślić, że oprócz linii Kraków - Skawina - Oświęcim od grudnia regularne i szybkie połączenia kolejowe mają wrócić też na linię Kraków - Trzebinia - Oświęcim.

Źródło: Koleje Małopolskie Foto: Koleje Małopolskie

Kraków

Kraków - najnowsze informacje